Porazí Spider-Mana bezpohlavní Víla Kmotřička a Johnny Depp? Hlasování o nejoblíbenější film roku se nepovedlo

Fanoušci nasměrovali hlasování o nejpopulárnější film roku dost nečekaným směrem. Jaká je zatím situace?
Spider-Man a Víla Kmotřička z nové Popelky
Spider-Man a Víla Kmotřička z nové Popelky
Columbia Pictures / Amazon Studios

reklama

Takhle si to zástupci americké filmové akademie udělující Oscary určitě nepředstavovali. Ve snaze oslovit většinové filmové publikum bylo nedávno spuštěno twitterové hlasování v nové kategorii Nejpopulárnější film pod hlavičkou #OscarsFanFavorite. Doufali, že se jim alespoň touto cestou povede na ceny propašovat komiksový megahit Spider-Man: Bez domova. Jenže to se přepočítali...

Podle magazínu Deadline totiž první místo zatím okupuje Příběh Popelky, což je moderní muzikálové pojetí slavné pohádky, které proslulo mimo jiné mužským obsazením Víly Kmotřičky. Postavu navíc herec a gay aktivista Billy Porter pojal bezpohlavně. Hlavní role se ujela kubánsko-americká zpěvačka Camila Cabello, jejíž obrovský fanklub bezpochyby výrazně přispěl k výsledkům hlasování.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nový český trailer na film Spider-Man: Bez domova

Kdyby splňovala nominační kritéria, byla by dosavadním vítězem Liga spravedlnosti Zacka Snydera – jde však o nově sestřihaný film z roku 2017, takže smůla. A to mimochodem pořád nejsou všechny případy, kdy se ukázala moc fanouškovské oddanosti. Na čelních místech žebříčku se totiž drží i nenápadný nezávislý snímek Minamata. Proč? Protože v něm hraje Johnny Depp, jehož věrní fanoušci chtějí dát hlasováním najevo svůj nesouhlas s jeho „vymazáním z Hollywoodu.

Snaha o zpopularizování Oscarů tak může dopadnout podobně jako v případě ceny Český slavík, z níž byli vícekrát vyřazeni vítězové, když hlasování nabralo nečekaný a často dost kontroverzní směr. V případě Oscarů se však organizátoři pojistili alespoň tím, že film v rámci vyhlašování cen pouze krátce zmíní a nebudou jeho tvůrcům předávat zlatou sošku.

Který loňský film by získal váš hlas?

ZDROJ: Deadline

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!