Od Transformers k Deadpoolovi: Tohle je 5 nejšílenějších akčních pecek!

Čím víc bouchaček, tím menší IQ!
Kick-Ass, Deadpool a Transformers
Kick-Ass, Deadpool a Transformers
Lionsgate/20th Century Fox/Paramount Pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

G. I. Joe, akční flák jako ze starých časů, vám Prima COOL naservíruje v neděli ve 20.00! I když někteří tomuhle bijáku vytýkali jistou primitivnost, ve skutečnosti není G. I. Joe o nic horší než většina Arnieho a Slyovy produkce z 80. let. Naopak – někdy prostě člověk potřebuje vyndat mozek z hlavy a naplnit díru po něm střelným prachem. Aspoň na dvě hodiny. Tohle patero šílených akčních pecek vám totiž vyloudí obrovský úsměv na rtech.

G. I. Joe - upoutávka
G. I. Joe - upoutávka

5) G. I. Joe

Maniakální exoobleky, záporačky oděné jenom do černé kůže, světová teroristická organizace jménem Cobra – na G. I. Joe je toho k vidění hodně vyšinutého na to, že film začíná relativně konvenčně někde v moderní pouštní válce Blízkého východu. Jenže pak se rozjede odhalování všeho, "co je běžnému světu ukryto", a film se definitivně potopí pod vlny zábavného šílenství. Kdo na tuhle hru přistoupí, toho čeká krásná béčková zábava!

G.I. Joe
Autor: Paramount Pictures G.I. Joe

4) Kick-Ass

Superhrdinové jsou skuteční, jenom nemají superschopnosti a spíše než Mirci Dušínové jsou to narušení magoři, kteří mají více společného se sériovými vrahy libujícími si v násilí než s kladnými frajery ze stránek komiksů. Kick-Ass má věru pozoruhodnou premisu! I když by se dalo namítat, že je hlavní mužský hrdina takový naivní sympaťák, lhali bychom si do kapsy neříct, že 9 z 10 diváků stejně daleko více než jemu fandilo Hit-Girl a dalším psychopatům.

Kick-Ass
Autor: Lionsgate Kick-Ass

3) Transformers

Pověstné prvky Michaela Baye (třeba všudypřítomné výbuchy čehokoliv) dejme stranou a řekněme si, že i Transformers vzdor jejich objektivním kvalitám docela slušně kape olej na karbit! Samozřejmě, již úvodní premisa je logická asi jako lobotomie – mimozemští roboti jsou sice inteligentnější než celé lidstvo dohromady, ale razí se maskovat do závodních aut a kamionů? Naivita cartoonové předlohy se však díky superserióznímu militaristickému patosu Míši Baye spojuje do skutečně krutopřísného mixu, který už svou podstatou narušuje realitu!

Transformers
Autor: DreamWorks Pictures Transformers

2) Hardcore Henry

Čistě co do akce není Hardcore Henry zase o tolik mimóznější, než je obvyklé – i v takovém Kill Billovi by se daly najít podobné scény a toho za bláznivinu již neoznačíme. Skutečnost, že to celé sledujeme z pohledu první osoby jako u youtuberských let's play videí, ho však jasně katapultuje do krásně vyšinutých výšin!

Hardcore Henry
Autor: STX Entertainment Hardcore Henry

1) Deadpool

Že je nějaký film šílený, neznamená vůbec, že zároveň není také šíleně zábavný! Nejlépe to loni touto dobou krásně předvedl komiksový něco-jako-hrdina Deadpool. Chová se sice jako hormony mlácený teenager – nebojí se teabaggovat nepřátele a hláškovat ruku v ruce s kadencí svých bouchaček – právě pro vrchovatě infantilní humory (a uvědomění si, že je postavou filmu) však Deadpoola tak nebetyčně milujeme!

Deadpool
Autor: 20th Century Fox Deadpool

G. I. Joe razí do akce již v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama