6 nejšílenějších filmových svateb, v nichž nechybějí mafiáni nebo zdemolované dorty

Veselky hodné toho jména!
Pařmeni
Pařmeni
Screen Australia

reklama

Připravte se na jednu typicky ujetou svatbu! Komedie Pařmeni začíná na Prima COOL už v sobotu ve 20.00 a představí se vám v ní jak svérázný ženich, tak i trio ještě svéráznějších svědků, kteří si dovedou chystanou veselku řádně okořenit. Pařmeni jsou notně inspirováni Pařbou ve Vegas, oproti ní se však více zaměřují na svatbu samotnou – a navíc jsou orientováni více do britsko-australské atmosféry. Že se svatby ve filmech můžou řídit heslem "když dva dělají totéž, není to nutně totéž", ilustruje i náš výměr šesti rozmanitých filmových veselek, které určitě nejsou tak úplně tradiční...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pařmeni - upoutávka

06) 28 dní

Začneme historkami, s nimiž může mít leckdo vlastní zkušenost – s opilostí na svatbě! Sandra Bullock se takto ve snímku 28 dní z roku 2000 ztrapní na svatbě vlastní sestry, v podroušeném stavu totiž zdemoluje její opulentní svatební dort, a aby toho nebylo málo, ve snaze zajet pro dort nový navíc zdemoluje auto. Svatební etuda je v případě 28 dní jenom dílčí historkou pro výchozí story o protialkoholické léčebně. Těžko však odpálit moralitku zábavnější (a nebezpečnější) historkou než společenským sebezneuctěním podobného kalibru!

05) Nesvatbovi

O něco výše na škále šílenství se nacházejí příběhy z Nesvatbových. Nelze vlastně říct, že bychom v tomhle filmu sledovali "vtipnou svatbu", namísto toho sledujeme svateb hned několik, zejména v sestřihu níže. Ústřední duo Owen Wilson a Vince Vaughn tu totiž hraje podařené podvodníčky, kteří se infiltrují na cizí svatby a zadarmo se tu najedí, napijí... a pobaví. Jasně, na konci toho všeho samozřejmě čeká oba dva morální rozhřešení, nalezení pravé lásky a tak podobně. Nebudeme však lhát, je převelká škoda, že Nesvatbovi nevznikli jako sitcom, v němž by co díl hlavní duo zcela novým způsobem infiltrovalo zcela novou veselku.

04) Čtyři svatby a jeden pohřeb

Jen málokdy nejsou trapné příběhy ze svatby vinou některého ze svatebčanů (ať už pozvaného, či nepozvaného). Pokud však zrovna někdo ze sousedství veselky nepustí k obřadu sekačku nebo nezešílí varhaník, může do nevinné svatby vnést jistou míru trapnosti i oddávající – tak jako nemotorný začínající vikář v legendární scéně ze Čtyř svateb a jednoho pohřbu. Rowan Atkinson samozřejmě dovede nešikovnou scénu překovat do kultovního humoru britské komedie, nic menšího bychom od něj taky ani nečekali!

03) Mamma Mia!

Dost možná nejmaniakálnější filmovou svatbou však mohla být ta z Mamma Mia! – a dává to smysl, uvážíme-li, že jde o snímek inspirovaný hity kapely ABBA. Vypíchnout jediný šílený okamžik je nemožné už jen pro muzikálovou podstatu celého bijáku. V zájmu zachování tváře však lze zmínit finální scénu, v níž dojde na tancovačku v hektolitrech vody, zběsilý zpěv a všeobecně vysokou náladu, která by v jiném filmu vedla k něčemu úplně jinému!

02) Kmotr

Hej, řekli jsme "šílené svatby", nikoliv nutně "šílené a vtipné svatby"! Doposud se náš seznam řídil hlavně šílenými scénami z komedií nebo alespoň komického nádechu. Veselka z filmu Kmotr je však šílená, aniž byste se u ní za břich popadali. Když Michael v jedné z úvodních scén začne popisovat, co je jeho rodina zač, tuhne u toho krev v žilách – pokud ale tenhle kultovní mafiánský film znáte, víte, že v nich nezůstane až do konce. V podobné ranku "drsných svateb" bychom mohli zmínit třeba i Kill Bill, řekněme však, že nám jeden příklad tohoto typu bohatě postačí.

01) Absolvent

Na pomyslný trůn šílenství však musíme katapultovat veleslavného, byť dnes už trochu pozapomenutého Absolventa. Film, v němž mladý Dustin Hoffman randí s MILFkou, jen aby ve finálním šíleném deathmatchi od oltáře odvedl její dceru (!), by za jiných okolností mohl být hororem nebo komedií! Absolvent však zvládne od obojího něco – šermovačka s pomocí kříže je totiž stejnou měrou vtipná, jako i smutná, a podobnými okamžiky hýří i poslední sekundy snímku, kdy je po taškařici z kostela jasné, že k breku není daleko. Tak už to ale holt na šílených svatbách občas chodí...

Pařmeni začínají na Prima COOL v sobotu ve 20.00!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!