6 nejšílenějších filmů podle klasických pohádek

Pohádky rozhodně nemusí být jen pro děti...
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Paramount Pictures

reklama

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic – je třeba říkat více? Tahle moderní akční klasika, šílenější než obyvatelé nejtemnějších zákoutí Silent Hillu, začíná již v sobotu večer na Prima COOL. Bijáku, který se snaží naservírovat pohádkovou klasiku novým způsobem, musíme vzdát čest – Jeníček a Mařenka však v této snaze překvapivě nejsou osamoceni!

06) Hanna

Cože? Akční film o superholce že je inspirován pohádkou? To jste se vskutku dívali špatně. Jasně, jádro tohohle filmu je cosi, jak by mohl vypadat film o mladší sestře Jasona Bournea. Uvnitř příběhu o dospívání tak trochu divné holky však najdeme překvapivou míru narážek na Červenou Karkulku. Až nakonec film vše zakončí v lunaparku, kde musí Hanna uprostřed lesů přežít zápas se zrzavou potvorou. Už to dává smysl?

Hanna
Autor: Focus Hanna

05) Valerie a týden divů

Popojedem k další šílenosti – tentokrát dokonce československé! Ve Valerii se oproti Hanně překvapivě málo lidé střílejí do hlav, krev tu však najdeme rovněž. Celý film z roku 1970 je totiž (opět) metaforou o dospívání dívky, namísto kvérů tu však surreálné narážky činí proklatě více zmínek menstruace. V rámci artového dramatu je to chytré, magické a poutavé, což jsou tři superlativa, která mnohý divák vskutku netuší, že lze o filmu o prvních „krámech" říct.

Valerie a týden divů
Autor: Filmové studio Barrandov Valerie a týden divů

04) Labyrint

Tady trochu přivřeme oči – Labyrint totiž není inspirován přímo specifickým dílem. Základní rámec přesto odpovídá klasickým evropským pohádkám, jaké si můžeme pamatovat třeba z Kytice. Mladá holka bez rozumu nešťastně vytkne přání, je teleportována do magické země a plní tu rébusy, aby přežila. Jenže po celou tu dobu na ni dotírá David Bowie a ony rébusy působí jako výsledek bujaré noci strávené na kombinaci psychedelik a hypnózy. Tak či onak, výsledku by svěrací kazajka rozhodně slušela!

Labyrint
Autor: TriStar Labyrint

03) Sněhurka – Příběh hrůzy

Když někde hraje záporačku Sigourney Weaver, víte, že půjde o drsnou podívanou! Ve Sněhurce si Sigourney střihla zlou královnu a v pekelnosti zdejších masek tu chvílemi trumfla i samotného Vetřelce. Příběh hrůzy se jako hororový náhled na klasiku navíc točil na Slovensku. Filmaři tedy měli ty nejlepší předpoklady stvořit něco skutečně výjimečně děsivého.

Sněhurka - Příběh hrůzy
Autor: Showtime Sněhurka - Příběh hrůzy

02) Faunův labyrint

Podobně hororový přístup zvolil i Faunův labyrint, další pohádka inspirovaná klasikou... poněkud vágněji. Guillermo del Toro se ponejvíce inspiroval u Alenky v říši divů, celou zápletku plnou psychopatických oblud však ověnčil dekonstrukčním přesahem – do hrůzné pohádky se tu totiž utíká kvůli tomu, aby někdo nemusel myslet na horší realitu během druhé světové...

Faunův labyrint
Autor: Warner Faunův labyrint

01) Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Zcela opačný přístup pak zvolili Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic – namísto pekelného dekonstrukčního hororu tenhle biják prostě dal hlavním postavám do rukou pořádné kvéry a nechal je na pohádkové postavy odpovědět pěkně postaru: hastalavista, baby!

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Autor: Paramount Pictures Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Drsná fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:20.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!