7 největších fiktivních robotů: Od Star Wars k Transformers

Protože na velikosti někdy záleží. A u robotů obzvlášť!
Transformers: Pomsta poražených
Transformers: Pomsta poražených
Paramount Pictures

reklama

Delší, drsnější, větší – právě taková jsou přízviska druhého dílu série Transformers s podtitulem Pomsta poražených, který startuje na Prima COOL v neděli večer. I když má tahle tetralogie i hrdiny z masa a kostí, co si budeme namlouvat, všem divákům jde hlavně o pohled na metalickou fazónu Optima Prime, Bumblebeeho a Megatrona. Velcí roboti zkrátka táhnou, který je však tím největším? Udělali jsme pro vás výběr, který tuto věčnou lidskou otázku nadobro rozsekl!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Transformers: Pomsta poražených - upoutávka

7) Optimus Prime

Výška: 8,5 m

Mohlo by se zdát, že transformeří vůdce bude největší široko daleko, ve skutečnosti však ve fikci platí za úplného prcka! Optimovy filmové míry osmi a půl metrů ho staví na konec seznamu a těšit ho může snad jen to, že je pořád nejvyšší ve svém kolektivu!

Optimus Prime
Autor: Paramount Pictures Optimus Prime

6) Železný obr

Výška: 15 m

Lépe je na tom překvapivě i animovaný Železný obr. Ten jako mimozemský robot dopadl do Ameriky na konci 60. let a odehrál si tu klasickou story na způsob E.T. – Mimozemšťana, jenže tentokrát je „E.T.“ vysoký jako barák, což jeho maskování notně limituje.

Železný obr
Autor: Warner Bros. Feature Animation Železný obr

5) AT-AT

Výška: 22 m

Ačkoliv je AT-AT mobilní transportér a nikoliv čistokrevný robot, v našem seznamu se naskytne více takových. Navíc, dobrá polovina diváků Hvězdných válek má stejně pořád za to, že se v AT-AT nikdo nevozí. Mašina by Optima Prime i Železného obra na každý pád solidně překonala – když ne ve hbitosti, tak rozhodně ve výšce!

AT-AT
Autor: Lucasfilm AT-AT

4) Tripod

Výška: 30 m

Ještě o něco vyšší jsou marťanské útočné mašiny z knihy, filmů a her (přesněji velmi, velmi nefér real-time strategie) s nálepkou Válka světů. Skoro nezničitelné tripody mají podle spekulací z původní knihy snad až 30 metrů, ve Spielbergově filmu dorostly dokonce až 45 metrů.

Tripod
Autor: Paramount Pictures Tripod

3) Gipsy Danger

Výška: 79 m

I to je však nic oproti – snad poprvé – čistě lidským mašinám z filmu Pacific Rim. Ústřední Gipsy Danger, dle všeho spíše podprůměrný stroj, má totiž celých 79 metrů, tedy například výšku překonávající o celých 15 m (neboli – ilustrativně – o Železného obra) naši Petřínskou rozhlednu!

Gipsy Danger
Autor: Warner Bros. Gipsy Danger

2) Sonda z Monstra vs. Vetřelci

Výška: kolem 190 m

Paradoxně jedna z nejvíce bestiálních mašin fikce nepochází z hrané sci-fi ani z hororu, ale z dětského digitálního animáku Monstra vs. Vetřelci! Vetřelčí megarobot totiž dorostl do úctyhodných 190 metrů, což mimo jiné znamená, že se v jeho stínu může schovat i Cheopsova pyramida.

Sonda z Monstra vs. Vetřelci
Autor: Dreamworks Sonda z Monstra vs. Vetřelci

1) Reaper Destroyer

Výška: kolem 270 m

Jedna z největších standardních mašin však přesto patří čistě strojům a spolu s tím i pekelným sporákům. Reapeří Destroyer z Mass Effectu 3 – svého druhu menší plavidlo flotily Reaperů – totiž dosahuje skoro 300 metrů. Budiž výmluvné, že za celou hru zničíte jenom pár kusů této mezigalaktické kráčející bestie!

Reaper Destroyer
Autor: Electronic Arts Reaper Destroyer

Druhý díl Transformers začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!