Největší filmová zklamání roku 2019: Od Hellboye ke Godzille 2

Některé filmy roku 2019 nás docela rozesmutnily. Které to jsou?
Hellboy a Godzilla
Hellboy a Godzilla
Lionsgate/Warner Bros.

reklama

Uplynulý rok nám nepřinesl jen fajnové bijáky, ale i řadu filmových důvodů ke smutku. Nejvíc nás trápily tyhle (původně) nadějné novinky...

07) Blíženec

Will Smith býval zárukou spolehlivého popcornu, ale v minulé dekádě to skoro jako by přestalo platit. Zatím posledním filmem, který Willa dostává stále víc na kurz k Nicu Cageovi, je Blíženec, který nezachránili ani dva Willové za cenu jednoho!

06) X-Men: Dark Phoenix

Taktéž sága X-Men nám vloni připomněla, proč stále méně pláčeme nad koncem éry Bryana Singera. Zdá se, že jediný, kdo může tuhle sérii vzdor několika geniálním minulým filmům spasit, je totiž klasický přístup v duchu marvelovek.

05) Skleněný

Oproti tomu od M. Night Shyamalana jsme vlastně tolik nečekali. Pravda, jeho poslední dva filmy ušly – ale předešlá série problémů poněkud méně. Skleněný však přesto budil očekávání, šlo přece o volné pokračování perfektního Vyvoleného! Bohužel, ona očekávání měla také skleněnou výdrž.

04) Godzilla II: Král monster

Ani druhá Godzillka nám nenabídla zrovna královskou podívanou. Ačkoliv film servíruje snad všechna legendární monstra loru kolem Godzilly, kvantita bohužel není vyvážena kvalitou stran postav, hlášek ani všeobecné zábavnosti. Král monster vypadá jako trochu hezčí videohra, u níž někdo přeskakuje všechny cutscény.

03) Hellboy

Zatímco ke Godzille však takový vztah nemáme, k Hellboyovi ano – a o to více zamrzel jeho reboot, který měl přitom všechny ingredience kvalitního bijáku. Dospělácká nepřístupnost! David Harbour! Jenže ani to zjevně nemusí stačit pro solidní podívanou.

02) My

Naopak od tvůrce hororu Uteč jsme v jeho loňské novince My očekávali podstatně víc než jen nenáročnou popcornovku. A o to více nás mrzelo zklamání. Přemíra prazvláštních okamžiků a nedostatek chytlavých momentů nakonec udělaly z My druhé největší zklamání našeho roku.

01) Muži v černém: Globální hrozba

Ale zdaleka nejvíce jsme plakali kolem nového výletu do světa Mužů (a nyní už i žen) v černém! Globální hrozba působila jako ten nejgeneričtější pokus o blockbuster, a ačkoliv se oba hlavní herci snažili sebevíc, z téhle potápějící se lodě víc vymáčknout nezvládli.

Bonus: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Definitivní konec roku ale ukázal, že ještě není hůře! S posledním dílem Star Wars je to však složitější. Dlouholetí fanoušci ságy jsou často zklamaní z toho, jak to celé dopadlo – ale přesto filmu nelze upřít po čertech fajn režii a zápletku. Výsledkem je tak jakási schrödingerovská plichta!

Náš speciál Nejlepší filmy roku 2019 dál nabízí:

10 nejlepších filmů roku 2019
10 nejlepších komedií roku 2019
10 nejlepších hororů roku 2019
5 nejlepších sci-fi roku 2019
5 nejlepších fantasy roku 2019
5 nejlepších animáků roku 2019
5 nejlepších akčních filmů roku 2019
5 nejlepších komiksových filmů roku 2019
7 nejlepších filmů roku 2019, které jste (nejspíš) neviděli

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!