7 největších koček z fantasy filmů a seriálů: Od Daenerys k Hermioně

Kroužková zbroj a magické hůlky prostě někomu sednou líp…
Krásky z bájných světů
Krásky z bájných světů
HBO/Warner Bros./Warner Bros.

reklama

V sobotu večer na COOLu startuje druhý film série Percy Jackson s podtitulem Moře nestvůr. Tahle moderní předělávka řecké mytologie přesazené do Spojených států se však pyšní nejen mladými polobohy s akurátně formovanou postavou, ale i neméně éterickými hrdinkami ženského pohlaví. Především zdejší Alexandra Daddario jako Annabeth je skutečně stvoření hodné Olympu. Abyste ji však měli s kým srovnávat, vzpomněli jsme na sedmero dalších krasavic z epických fantasy.

07) Regina/Zlá královna

Seriál Bylo, nebylo nabízí celou řádku krasotinek i (doslova) Princů Krasoňů. Jenže všem z nich sebrala titul královny krásy hlavní antagonistka celé dějové linie. Regina, majíc božskou tvář Lany Parrilly, rozhodně umně přesvědčuje davy fanoušků, že kopat za zlou stranu možná není úplně špatný nápad...

Regina
Autor: ABC Regina

06) Valeria

Conanova nešťastná láska disponovala vtipem i bojovností a její představitelka navíc uměla hrát nejmíň tak dobře jako sám Arnold. Valerie však získává kladné body i za skutečnost, že se odvážila vstoupit do arény filmové akce v 80. letech, kdy nebyla úroda akčních hrdinek zrovna bujná.

Valeria
Autor: 20th Century Fox/Universal Valeria

05) Arwen

Byť byla role Arwen do filmové verze Pána prstenů poněkud neomaleně rozšířena, sledovat Liv Tyler se špičatýma ušima, jak s pomocí řeky nakopává zadky nazghulům, snad nemůže vadit vůbec nikomu!

Arwen
Autor: New Line Cinema Arwen

04) Hermiona

Nejenže má Hermiona setsakra pod čepicí, ale navíc z ní jakožto mladé šprtky doslova vyrostla krásná labuť! Oproti většině svých kolegů je navíc Emma Watson zajímavá i pro své další role a daří se jí aktivity po konci potterovské filmové série.

Hermiona
Autor: Warner Bros. Pictures Hermiona

03) Galadriel

Druhý zářez Pána prstenů (a Hobita), ale ani tentokrát proti tomu nikdo nemůže říct ani ň. Galadriel, ztvárněná věčně éterickou Cate Blanchett, sice v původní trilogii dostala trestuhodně málo prostoru, vynahradila si to však právě v sérii Hobit. A i tentokrát byla naprosto úžasná!

Galadriel
Autor: New Line Cinema Galadriel

02) Xena

Přiznejte se! I když všichni tak nějak tušíme, že by nás Xena zvládla zkopat do kuličky, nejméně 54 % diváků by to ani v nejmenším nevadilo. Xena, princezna bojovnice se svou bojovou sukní proklatě vysoko, se ne nadarmo stala ohromným seriálovým hitem našeho dětství...

Xena
Autor: NBCUniversal Television Distribution Xena

01) Daenerys Targaryen

S mečem nebo hůlkou jí to zrovna moc nejde, zato má však Daenerys k ruce trojici dráčků a především charisma, které podmaňuje armády a bortí říše. Jako správná politička navíc umí docenit sílu elegantních a zároveň minimalistických hadříků, což je v případě fantasy bojovnic kvalita, na kterou v této kombinaci nedochází zrovna často!

Daenerys
Autor: HBO Daenerys

Fantasy Percy Jackson: Moře nestvůr začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!