7 nejvíc sexy záporaček ze sci-fi filmů: Od Gamory k T-X

Žhavé jako sopky – a nebezpečné ještě víc!
Total Recall
Total Recall
Columbia Pictures

reklama

Sobotní večer bude patřit modernizované verzi akční klasiky Total Recall, která na Prima COOL začíná ve 20.00. Jako hlavní záporačka se tu představí fantastická Kate Beckinsale, která dává vzpomenout, že sexy a zároveň echt schopné antagonistky jsou stále relativně unikátním jevem! Jak dobrou záporačku vlastně upéct? Vzpomněli jsme na nej případy u filmů, které se alespoň trochu otřely o žánr sci-fi.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Total Recall - upoutávka

07) Lori Quaid (Total Recall)

Je ostrá jako meč a chladná ještě víc – Lori Quaid platí v obou verzích Total Recall za profesionálku, kterou věru nechcete naštvat. Verze Kate Beckinsale nám však k srdci přesto přirostla o trochu víc – už jen kvůli tomu, že Kate známe spíše z rolí hrdinek, co zachraňují všechno kolem sebe.

Total Recall
Autor: Columbia Pictures Total Recall

06) Number Six (Battlestar Galactica)

Ne každá filmová záporačka může říct, že způsobila smrt víc jak 22 miliard lidí. Šestka z Battlestar Galacticy však není jen tak nějaké ořezávátko! Tajná robotická agentka, která získala kódy k obraně a umožnila jadernou salvu v původní tříhodinové minisérii BSG (což už je skoro film!), byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme si zdejší svět tolik zamilovali.

Battlestar Galactica
Autor: SyFy Battlestar Galactica

05) T-X (Terminátor 3: Vzpoura strojů)

Když dva dělají totéž, není to nikdy nutně totéž – docela blízko totiž měla k Šestce i terminátorka T-X, jíž se vlastně rovněž podařilo rozpoutat jadernou robokalypsu! T-X tak ovšem učinila nikoliv po třech hodinách čekání v rámci jednoho bijáku, ale po 3 filmech. A navíc stále proti samotnému Arniemu. Proto si vysloužila o hodnost víc!

Terminátor 3
Autor: Warner Bros. Pictures Terminátor 3

04) Gamora (Strážci Galaxie)

Technicky by se sice dalo namítat, že Gamora není záporačka – to by však ignorovalo, že dobrou polovinu prvních Strážců Galaxie oficiálně kope za Tým Thanos! I mnohé další slavné záporačky mimochodem přešly na jinou stranu barikády. To už je ale holt daň za to, že byste je po vší té nenávisti měli i trochu milovat.

Strážci galaxie
Autor: Marvel/Disney Strážci galaxie

03) Harley Quinn (Sebevražedný oddíl)

Charakterizace záporaček jako morálně šedých postav, které mají pro své konání důvody, je samozřejmě krásná věc – ale mnohem víc teď letí jiný druh antagonistek. Těch, které jsou hysterické za hranice běžného chápání, černobílé jako den proti noci a nosí náležitě odhalené hadříky. Příklad č. 1: Harley Quinn!

Sebevražedný oddíl
Autor: Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl

02) Emma Frost (X-Men: První třída)

Příklad č. 2: Emma Frost! Pamatujete si vůbec na její jméno? Nebo motivace? Byla to ta mutantka, co kopala za Team Bacon, že? Jasně, ale proč? To nevíme ani my. Co si ovšem dobře pamatujeme, je její chladný šarm, minisukně a podprsenka…

X-Men: První třída
Autor: 20th Century Fox X-Men: První třída

01) Xenia Onatopp (Zlaté oko)

A konečně příklad č. 3: záporačka ze Zlatého oka, které... má docela sci-fi zápletku se supersatelitem, no ne? Můžeme desetkrát tvrdit, že jsou plnokrevné ženské postavy podstatné atakdále – ale pak si za poslední dvě tři dekády stejně nejlíp pamatujeme BDSM Famke Janssen, která s výrazem šílenějším než britský skot omotává stehnama Pierce Brosnana. A to je zároveň krása i prokletí většina ženských záporaček...

Zlaté oko
Autor: MGM Zlaté oko

Total Recall začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!