Od Shreka k Madagaskaru: 6 nejzábavnějších animáků všech dob

Přehlídky pixelů, které vám rozervou bránici.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tučňáci z Madagaskaru - upoutávka

reklama

Už v sobotu ve 20.00 se na Prima COOL můžete těšit na setkání s Tučňáky z Madagaskaru. Levoboček trilogie Madagaskar si užívá velmi solidní hodnocení a pověst animáku, který umí rozesmát, ačkoliv nesbírá oscarové sošky. S tím, jak animované filmy přebraly roli rodinných filmů i klasické komedie, podobných digitálních bavičů přibývá. Kteří jsou ti nejlepší? Překvapivě nikoliv ti ze stáje Pixaru!  

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tučňáci z Madagaskaru - upoutávka

06) Shrek

Jasně, vtípky á la Shrek za posledních 16 let již poněkud zestárly, zpátky v dřevním roce léta Páně 2001 po Kristu byl ovšem Shrek hitem, který tu do té doby nebyl! Toy Story možná drží prim jako první komerční celovečerní animák, ale teprve Shrek od Dreamworks ukázal, že se z podobného bijáku může stát skutečně kultovní materiál milovaný po celém světě. Od éry téhle pohádkové parodie už uplynulo drahně vody, na její legendárnosti to však nic neubírá.

Shrek
Autor: Dreamworks Shrek

05) Madagaskar 3

Sérii Madagaskar chvíli trvalo, než našla své pravé gró! První dva díly byly, při nejlepší úctě, toliko potěchou nejmenších škvrňat s velmi občasným pomrknutím i na jejich rodiče. Třetí díl se však konečně urval ze řetězu stejně jako jeho hrdinové a skrze naprosto mimózní story o putování zvířat s cirkusem (hlavně, že utekly ze zoo…) představil přímo kulometnou palbu hlášek a nápadů!

Madagaskar 3
Autor: DreamWorks Animation Madagaskar 3

04) Zataženo, občas trakaře 2

Pokud si potrpíte na ďábelské dialogy, z nichž přímo srší vtipný elán, Zataženo dvojku musíte milovat. Vedle absurdní story o ostrově, kde si vyrobili mašinu na generování jídla z ničeho, má tenhle film připravenou i hutnou baráž vtipů na svět jídla obecně, což je něco, s čímž se ztotožňuje 100 % lidstva.

Zataženo, občas trakaře 2
Autor: Sony Pictures Animation Zataženo, občas trakaře 2

03) Příšerky s.r.o.

Můžete si povšimnout nápadně chybějících filmů od Pixaru. Co je toho důvodem? Inu, ačkoliv pixarovky platí za otce zakladatele a mnohdy i naprostý vrchol animáků obecně, většinu z nich byste za třeskutý přehled vtipu asi neoznačili. Nemyslíme to nikterak zle – Pixarovky mají mozek i duši, dovedou navodit fajn pocit i poučit, ale občas se u nich bránice spíše čas od času zachvěje, než aby vibrovala jako struny Hendrixovy kytary. Asi největší výjimkou z pravidla jsou v jejich případě Příšerky s.r.o., těžící z kontrastu prcka ve světě monster i zdejší zjevné serióznější satiry na ropný průmysl. Jak říkáme, tyhle filmy holt nejsou tradiční kulometná palba hlášek...

Příšerky s.r.o.
Autor: Pixar Příšerky s.r.o.

02) Fantastický pan Lišák

Pokud máte trochu žoviální smysl pro humor a potrpíte si na původní znění, Fantastický pan Lišák pro vás bude darem z nebes! Story o souboji zvířat, z nichž to titulní má hlas George Clooneyho, s triem podařených farmářů totiž dýchá mimózním vtipem Wese Andersona (Grandhotel Budapešť, Až vyjde Měsíc) i "lupičskou" zápletkou na bázi heist movies (Rychle a zběsile 5). Výsledek je půvabně okouzlující a naplní vás až po pokraj dobrou náladou!

Fantastický pan Lišák
Autor: 20th Century Fox Fantastický pan Lišák

01) LEGO příběh

Na první pohled je na LEGO příběhu krásné zejména jeho grupoidní kombinování všech fikčních postaviček v LEGO frančízách – prostě máte-li film, v němž vystupuje Gandalf i Batman, nemůže to nevyjít! Kouzlem filmu však nejsou jenom jeho postavičky, ale hlavně bezbřehá kreativita generující nebezpečně velkou míru humoru na metr čtvereční – přesvědčivě to dokazuje zejména šokující/geniálně vtipný závěr filmu!

LEGO příběh
Autor: Warner Bros. Pictures LEGO příběh

Tučňáci z Madagaskaru začínají v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!