5 nejzábavnějších komedií s mimozemšťany: Od Galaxy Questu k Mužům v černém

Kde se lidstvo nejlépe bránilo před šmejdem z vesmíru?
Galaxy Quest a Muži v černém
Galaxy Quest a Muži v černém
DreamWorks Pictures / Sony Pictures Releasing

reklama

Ben Stiller, Jonah Hill a Vince Vaughn se na Prima COOL v pátek večer utkají s mimozemšťany. Jako průměrní taťkové v krizi středního věku se upíšou sousedské hlídce, která má normálně lapit toliko mladistvé syčáky nebo neposlušné dětičky. Ke svému překvapení ovšem narazí na... vetřelce z vnějšího vesmíru! Výsledkem bude pěkná polízanice, tak už tomu ovšem v komediích s mimozemšťany mnohdy bývá. Které se povedly nejvíc?

05) Paul

Výlet Simona Pegga a Nicka Frosta po Americe se brzy dočká nečekaného třetího cestovatele – typicky šedivého mimozemšťana Paula! A protože ho mluví Seth Rogen, je jasné, že o pubertální humor nebude v téhle roadtripovské sci-fi nouze. Tradiční palbu Rogenovských vtípků však tentokrát obohacuje i pronásledování vládními agenty a náboženskými fantatiky!

04) Evoluce

Když pomineme tu část, kdy se Evoluce na okamžik promění v reklamu na šampón, je tahle mutace Prciček (pubertální humor) a Akt X (David Duchovny + chytrá zrzka) překvapivou trvalkou! Monstra mají správný počet chapadel, generálové jsou ideálně ulízlí a honičky mají solidní říz! A to vše dokonale zakončují sympaťáci v hlavních rolích. Být víc reklam na šampóny jako je tahle, možná bychom si začali mýt vlasy dvakrát denně.

03) Galaxy Quest

Když si vás jako relativně slavného herce někdo splete s jiným slavnějším hercem, je z toho pořádná deprese. To však není nic proti okamžiku, když si vás spletou s vaší fiktivní postavou – tím hůře, pokud hrajete kapitána hvězdné lodi. Galaxy Quest je dodnes zlatým standardem v metapoctách vědeckofantastickým filmům a dost možná platí i za nejzábavnější startrekovský film vůbec.

02) Mars útočí!

Jen máloco je tak vtipné jako konec světa! Mars útočí, film na motivy karetní hry (!), se díky typicky burtonovsky černému humoru zařadil mezi nevelký počet sci-fi komedií bez pubertálních výrostků. Jasně, pár diváků svého času nepochopilo, že tenhle film je „tak trochu“ parodie sebe sama – tím víc však Mars útočí zraje jako dobré víno nebo pořádně uleželý sýr. Po dvou dekádách se na něj totiž diváte zcela jinak než na konci 90. let.

01) Muži v černém

Nemlich stejně je na tom ale i nestároucí duo Mužů v černém. Will Smith v nejlepších letech naservíroval film, který by skoro stejně dobře mohl fungovat jako typický sci-fi thriller, ale všeobecně fungujícími vtípky jej povýšil na filmovou klasiku nejvyššího gusta. Koneckonců ústřední švábí záporák se nám v memech objevuje prakticky dodnes...

Sousedská hlídka začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!