5 nejzábavnějších mimozemšťanů z filmů a seriálů: Od Zoidberga k Alfovi

Humorní ufouni jsou častější klišé, než se zdá!
Muži v černém
Muži v černém
Columbia Pictures

Ještě černější než minule! Muži v černém 2 začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15 a tentokrát budou čelit krásné bestii z vnějšího vesmíru. Od jedničky utekly 4 roky, a i když se K vrátil do civilního života, důchodu si příliš neužije. Země totiž čelí ufounskému spiknutí a J bude muset chtě nechtě povolat starého parťáka zpátky do akce! Když však dáme ruku na srdce, přiznejme si, že o příběh šlo v Mužích v černém vždycky přinejmenším až ve druhé řadě – daleko podstatnější tu bylo charisma obou představitelů a všudypřítomný humor pramenící i z nejroztodivnějších mimozemšťanů. Na počest těch z Mužů v černém jsme proto vzpomněli na frajery podobného ražení v jiných filmech a seriálech.

Muži v černém 2 - upoutávka
Muži v černém 2 - upoutávka

05) Dr. Zoidberg

Zeptejte se na to s námi: A proč ne Zoidberg?! Nejhloupější doktor široko daleko, přesto milovaný loser z Futuramy si pro sebe seriál v druhé polovině kradl častěji, než je zvykem. Zoidberg je na internetu citován po čertech často, snad i kvůli tomu, že se s ním řada diváků identifikuje víc, než by jim bylo libo. A není to mimochodem jediný doktor mezi našimi srandovními ufouny…

Futurama
Autor: FOX/Comedy Central Futurama

04) Doctor

Stálice mezi seriálovými hrdiny, Doctor z Pána času (neboli Doctora Who), má samozřejmě obrovskou výhodu v tom, že vystřídal více tváří, než většina z nás okusí milenek či milenců. Střídal věk, náturu a naposledy dokonce i pohlaví, takže je jisté, že bude s to diváky pobavit klidně i za milion let. Jasně, fanoušci budou navždy vést debaty o tom, který Doktor byl ten nejlepší – jenže právě to je důkaz jeho nehynoucí slávy. Vždy, když začne někoho nudit, prostě vymění představitele a jede se dál. Svět se mění, jenom Doktor zůstává…

Doctor Who
Autor: BBC Doctor Who

03) Dr. Frank-N-Furter

Jak nejlépe vystihnout tohohle maniaka? Nejspíše pojmem: extraordinární! Frank-N-Furter má v sobě to nejlepší z tranďácké estetiky, doktora Frankensteina a hlasivek Tima Curryho – což je kombinace, o níž jsme doteď netušili, že ji budeme myslet jako pochvalu. Jako zpívající záporák z The Rocky Horror Picture Show však ukázal, že je mezi filmovými emzáky dost prostoru pro to být... odlišný.

Rocky Horror Picture Show
Autor: 20th Century Fox Rocky Horror Picture Show

02) Chewbacca

Kdybychom měli vybrat nejslavnějšího filmového ufouna, který jako ufoun fakt vypadá a zároveň je dílem roztomilý, dílem drsný, vítězem klání by nemohl být nikdo jiný než Žvejk. Jasně, nemůžeme citovat žádné z jeho památných hlášek, snad krom legendárního „Aáááárg!“ nebo nezapnutelného „Íiiiigh!“. Právě to je však součást Chewbaccova kouzla! Můžeme si navíc být stoprocentně jisti, že oproti Jar Jarovi z pusy nikdy nevypustí něco, co by nám vadilo.

Solo: A Star Wars Story
Autor: Disney Solo: A Star Wars Story

01) Alf

Na prvním místě však musí skončit ukecaný kočkomil ze sitcomu. Vzpomínáte, jak nám Alf ve stejnojmenném seroši v dětství zlepšoval sezení u bedny? Tenhle emzák navíc působí dojmem, že by v Mužích v černém mohl z fleku hrát vedlejší podpůrnou roli. Nehynoucím příkladem pro nás všechny je navíc fakt, že Alf nenosí kalhoty – a to je těžce pohodová životní filozofie, pod kterou se rádi podepíšeme!

Alf
Autor: NBC Alf

Muži v černém 2 začínají na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama