5 neobvyklých hororů, po kterých byste určitě měli sáhnout o letošním Halloweenu

Už jste je viděli?
Neobvyklé horory pro váš Halloween
Neobvyklé horory pro váš Halloween
Wild Bunch / Paramount Pictures

reklama

Není horor, jako horor. Než si začnete stěžovat, že je většina hororů jak podle šablony, projeďte si náš krátky seznam tipů na letošní Halloween. Ne všechny jsou vlastně čistokrevnými horory a to právě proto, že filmové strašení se řídí ověřenými pravidly, která je o to zábavnější porušovat - třeba pomocí smíchu nebo čistého bizarna.

Tak si ten Halloween hezky užijte!

Raw

Šestnáctiletá Justine se učí na veterinářku a řeší podobné problémy jako většina holek v jejím věku - s kým se vyspí, jak ojebe školu nebo kam se půjde vylít do němoty do klubu. A pak má taky velkou chuť na maso... čerstvé, krvavé, lidské. Tenhle film je tak šílený a děsivý, jak jen dospívání umí být.

Intimní tajemství

A máme tady další dospívající holku. Dawn je věřící a všem okolo hlásá o škodlivosti předmanželského sexu. Když pozná Tobeyho, začíná jí docházet, že dodržení slibu čistoty nebude zas tak jednoduché. Jenže pak děsivým způsobem přijde na to, že má vaginu dentatu - zkrátka, má ji zubatou!

Děsivá bizarnost je podle svých tvůrců spíše komiksová origin story než klasický horor. Souhlasíme taky s popisem uživatele Superpero na ČSFD: tvůrci věděli, co točí za pí*ovinu, ale to je neodradilo natočit ji fakt kvalitně.

The Invitation

Sraz po letech umí být pořádná pruda, obzvlášť když se vydáte na večeři se svou bývalou manželkou a jejím novým manželem do domu, na který nemáte jen ty dobré vzpomínky a s lidmi, o kterých se dá říct to samé.

Jenže dorazí taky pár úplně nových podivínů, který už tak složitou situaci ještě zahustí. Film, který mistovským způsobem buduje skličující pocity paranoie, vám snad dá jednu lekci do života - snažit se být kamarád s bývalkou může být hodně škodlivé pro vaše duševní zdraví... a taky pro váš život!

Uteč

Nejnovější film z našeho výběru se stal nečekaným hitem, a to zcela po zásluze. Podobně jako předchozí The Invitation pracuje s paranoiou a pocity nejistoty, který tady pramení hlavně z toho, že hlavní hrdina je černá ovce mezi bílými. Málokdo téma strachu, předsudků a rasismu zpracoval tak zajímavou a přitom jednoduše fungující formou - děs, napětí, tajemno, bizarno i vtip tady tančí hodně efektní breakdance.

Kruh

Kruh do našeho výběru tak úplně nezapadá, je to prostě sázka na jistotu. Pokud by české televize měly na Halloween pravidelně vysílat nějakou děsivou stálici, pak bychom nominovali právě Kruh. A mohly by to střídat - jeden rok původní japonskou verzi, ten další americkou adaptaci. Obě mají něco do sebe, ale ta americká patří jistojistě mezi nejstrašidelnější filmy všech dob.

Jaký neobvyklý horor byste přidali do našeho seznamu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!