Nicolas Cage konečně vysvětlil, proč hrál v desítkách špatných filmů

Vývoj kariéry Nicolase Cage je už mnoho let velmi nestandardní a překvapivý. A je to tak trochu záměr...
Nicolas Cage v módu... Nicolas Cage
Nicolas Cage v módu... Nicolas Cage
Paramount Pictures

reklama

Kariéra Nicolase Cage už dlouhé roky nebudí u většiny filmových fanoušků jinou emoci než údiv. Držitel Oscara z roku 1996 za film Leaving Las Vegas se po sérii kasovních neúspěchů ke konci první dekády 21. století (jako Ghost Rider či Čarodějův učeň) upnul na natáčení extrémního množství béčkových snímků, které se většinou ani neobjevily v kinech a putovaly rovnou na streamovací služby.

O důvodech tohoto rozhodnutí se dlouho spekulovalo, v nedávném rozhovoru pro časopis GQ však Cage uvedl vše na pravou míru: Hlavním důvodem byly peníze. „Měl jsem spoustu věřitelů, problémy s finančním úřadem a do toho jsem utrácel 20 000 dolarů měsíčně, aby moje matka neskončila v psychiatrické léčebně. Už jsem prostě nemohl. Sešlo se to všechno najednou.“

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer filmu Mandy - Kult pomsty

Cage postupem let přišel o 150 milionů dolarů a naopak se ocitl v dluzích. Odmítl však vyhlásit osobní bankrot a namísto toho začal brát jednu roli za druhou. Po finančním neúspěchu některých filmů se však velká studia přestala s lukrativními nabídkami ozývat, a tak místo toho během druhé dekády tohoto století hrál rovnou ve 29 filmech, které šly okamžitě na streamovací služby.

Ve zmíněném rozhovoru si však stál za tím, že mu každý z těch filmů nějak imponoval. „Ne všechny nakonec fungovaly. Některé dopadly skvěle, jako třeba Mandy, ale některé nefungovaly. Nebyla však pravda, že bych prostě udělal svou práci a výsledek mě nezajímal. Zajímal.“ Cageův obětavý přístup následně zmínil i režisér Guillermo del Toro, podle něhož Cage vždy pracoval na maximum.

Pozitivní na tomto příběhu je však Cageovo tvrzení, že v natáčení nezávislých filmů jako Mandy či Pig našel velké zalíbení. Není divu, menší produkce jsou pro jeho divoké herecké kreace jako stvořené. Nyní si však Cage může dopřát prostor k důkladnějšímu výběru rolí – zdá se totiž, že všechny jeho dluhy jsou splacené.

Nedávno navíc sklidil chválu díky akční komedii The Unbearable Weight of Massive Talent (Nesnesitelná tíže obrovského talentu), v níž Cage hraje částečně sám sebe. Soudě dle ohlasů po premiéře na festivalu South by Southwest se nápaditá hříčka nadmíru podařila, takže doufejme v resuscitaci Cageovy nešťastně uvadlé kariéry.

ZDROJ: GQ

reklama

reklama