Nová verze Tří oříšků pro Popelku: První trailer ukazuje českou klasiku s jinými herci

Moderní předělávka Tří oříšků pro Popelku přichází s novými herci a velkolepější výpravou.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První trailer norských Tří oříšků pro Popelku

reklama

Tři oříšky pro Popelku (1973) od režiséra Václava Vorlíčka jsou vánočním televizním fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, ale taky v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo Norsku. A právě ve skandinávské zemi natočili vlastní adaptaci s názvem Tre nøtter til Askepott, která se představuje prvním trailerem.

Libuši Šafránkovou nahradila v hlavní roli populární norská zpěvačka Astrid Smeplass a je vidět, že se tvůrci snažili, aby měla podobný mix nesmělého půvabu i sebevědomé drzosti. Prince ztvárnil mladý Cengiz Al, ale před kameru se postavily i prověřené norské hvězdy jako Nils Jørgen Kaalstad (Lovci hlav, Seveřané), Ellen D. Petersen (Thelma, Rozbouřené vody) nebo Thorbjørn Harr (Vikingové, 22. července, Stockholmský syndrom).

Tři oříšky pro Popelku vznikly v nové norské verzi
Autor: Filmové studio Barrandov / Nordisk Film Tři oříšky pro Popelku vznikly v nové norské verzi

Trailer obsahuje spoustu prvků známých z originálu – ukáže se zámek i statek, kde vládne tvrdou rukou macecha, mihne se kůň Jurášek i sova Rozárka, dojde na střelbu z kuše nebo honičku na koních zimní krajinou, která je velkolepější, protože norská země skalisek a fjordů nabízela filmařům bezpočet mrazivých kulis. 

Film vznikl v norsko-litevské koprodukci, natáčel se převážně ve skanzenu Maihaugen u Lillehammeru a režisérskou premiéru si v něm odbyla herečka Cecilia A. Mosli. Norští diváci se premiéry dočkají 12. listopadu a až čas ukáže, zda si nová verze najde cestu k jejich srdcím.

Jak se vám z traileru líbí norská verze Tří oříšků pro Popelku?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!