Od X-Menů k Hellboyovi: 5 komiksových adaptací, které se mají dočkat nové verze

Jde komiksový film natočit znovu a pokud možná o něco lépe?
Liga výjimečných
Liga výjimečných
20th Century Fox

reklama

Liga výjimečných jde do akce – tým viktoriánských (super)hrdinů od pana Hydea po předchůdce Indiana Jonese s tváří Seana Conneryho vás na Prima COOL uvítá v neděli ve 20.00! Adaptace brilantního komiksu Alana Moorea se bohužel nedočkala dalších dílů. Jak už to ale v Hollywoodu bývá, předloha je natolik dobrá, že by se měla natáčet znovu. A není v tom zdaleka sama!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Liga výjimečných - upoutávka

05) Liga výjimečných

Začneme nejspekulovanějším nápadem v podobě rebootu "viktoriánských Avengerů". Ačkoliv má značka na krku kultovní komiks, film z roku 2003 neměl zas takový úspěch a již pár let se tak cosi šušká o druhé adaptaci. Potenciální reboot zatím nemá jasnější obrysy. Je však velmi pravděpodobné, že se ho nakonec dočkáme a že v něm nejdůležitější roli sehraje Mina Harker. 

Liga výjimečných
Autor: 20th Century Fox Liga výjimečných

04) Spawn

Naopak Spawn by se k nám měl dostavit snad už letos, nejpozději napřesrok. Tenhle komiksový antihrdina se jednoho filmu dočkal už v 90. letech, kdy si nemlich všechna studia myslela, že je cestou ke komiksovým adaptacím natočit temnou kopii Burtonova Batmana. Nový Spawn vděčí za život jinému šikulovi – Deadpoolovi. Úspěch eRkové verze Deadpoola nakopl studia k hledání podobných anti-superhrdinů a Spawn by to mohl zajistit snadno a rychle. 

Spawn
Autor: New Line Cinema Spawn

03) Venom

Venoma jsme naposledy viděli jako Spider-Manovu nemesis ve třetím díle původní trilogie s Tobeym Maguirem. Držitel práv Sony se však před pár lety rozhodl, že si tenhle pacholek zaslouží vlastní film – již letos se tak dočkáme Venoma s tváří Toma Hardyho (!). Že je nač se těšit, naznačuje i nedávno vypuštěný teaser.

02) X-Men?

Také tento bod je ryzí spekulací – je však stále víc a víc evidentní, že už nebude mít skoro 20 let existující podoba ságy X-Men dlouhého trvání. Odchod Hugha Jackmana z role Wolverina i věk Patricka Stewarta a Iana McKellena naznačuje mnohé sám o sobě. Sága by sice mohla pokračovat s Michaelem Fassbenderem a Jamesem McAvoyem, avšak nedávná akvizice 20th Century Fox korporací Disney svědčí spíše pro další možnost: nějaký druh rebootu a zařazení X-Menů do světa marvelovek. 

X-Men: Apocalypse
Autor: 20th Century Fox X-Men: Apocalypse

01) Hellboy

I když nám oba Hellboyové s Ronem Perlmanem slibovali epické vyvrcholení skrze trilogii, ve skutečnosti se třetího Hellboye nikdy nedočkáme. Alespoň tedy ne s Ronem! Již necelý rok je totiž v přípravě remake Hellboye, který režíruje Neil Marshall (Soudný den)! Snímek by měl dorazit v lednu 2019 a rudý make-up titulního hrdiny si na sebe tentokrát napatlá David Harbour. Ano, šerif ze Stranger Things se utká s další kupou démonů a my se toho nemůžeme dočkat!

Hellboy
Autor: Sony Pictures Entertainment Hellboy

Liga výjimečných začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

reklama