Nové Star Wars čekají přetáčky. Co se do nich bude přidávat?

Co se děje v předaleké galaxii?
star wars all
star wars all
Lucasfilm

reklama

Příští film ze světa Star Wars se jmenuje Rogue One a uvidíme ho letos v prosinci. Jak možná víte, nepůjde o pokračování Epizody VII (to dorazí o rok později), nýbrž o prequel Epizody IV, v němž se budou krást plány Hvězdy smrti. Film byl od začátku prezentován jako válečný thriller, který nám předalekou galaxii ukáže v jiném žánrovém světle. Teď to ale vypadá, že se hází zpátečka.

han alden

GALERIE: Seznamte se s novým Hanem Solem! Kdy se objeví v kinech?

Zatím se jedná o nepotvrzené zvěsti, u Disneyho ale prý nejsou spokojení s tím, že je film tak vážný. V červenci tudíž dojde na 4 týdny přetáček, které jej víc přiblíží všem věkovým kategoriím (= přidají humor). Pokud je to pravda, je to malá (a vzhledem k dvouleté propagaci dost nesmyslná) tragédie. Naštěstí ale máme jiskřičku naděje.

Samotní Disneyovci totiž tvrdí, že se nejedná o náhlé přetáčky, nýbrž o dávno plánované dotáčky. Tahle praxe je třeba u Marvelovek naprosto běžná a souvisí s tím, že si producenti rezervují čas na doladění problémů, které se objevily až ve střižně. Oproti jiným projektům tak mohou spravit nejeden zádrhel a dodat divákům o něco lepší film.

Vader Rogue art

VYSVĚTLENÍ: Kdy se odehrávají nové Star Wars? A proč v nich nejsou světelné meče?

Mají pravdu údajné zákulisní zdroje? Anebo bychom měli věřit oficiálnímu vyjádření studia? Vzhledem k tomu, jak média šila třeba do přetáček Sebevražedného oddílu (ten přitom jen dostal peníze na větší akční finále), se tohle dilema nedá jen tak vyřešit. Víc napoví až další trailery, jasno ale budeme mít až po premiéře, která nás čeká 15. prosince 2016.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama