Nové Star Wars měly vypadat úplně jinak. Dokonce v nich chyběla tahle fenomenální scéna!

Přetáčky, co výjimečně pomohly?
Star Wars
Star Wars
Lucasfilm

reklama

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY
Z ROGUE ONE: STAR WARS STORY

Možná jste zaznamenali, že nebyla produkce loňských Star Wars zrovna jednoduchá. Film se dočkal rozsáhlých přetáček, které výrazně upravily jeho začátek i konec, a nyní se konečně dozvídáme, co se vlastně měnilo. Střihač John Gilroy potvrdil, že se přidávaly úplně první scény s Jyn (útěk z vězení), Cassianem (setkání se špiónem) a Bodhim (převoz k Saw Gerrerovi). Největší změny ale potkaly finále, které proběhlo úplně jinak.

Co přesně to znamená? Že se bojovalo o něco déle. V původním sestřihu se Jyn s Cassainem dostali z věže a společně s K-2SO se vydali do velké plážové bitvy, jíž se zúčastnil i záporák Orson Krennic. Řada hrdinů tak zemřela jinak a je docela pravděpodobné, že Jyn film přežila a (stejně jako v originálním scénáři) sama uprchla s plány pryč ze Scarifu.

S tím souvisí i celá vesmírná bitva, která také nafasovala pár změn. A co je hlavní – nevrcholila drsnou a hojně velebenou řežbou s Darthem Vaderem! Tahle scéna totiž ve filmu vůbec nebyla a přidala se až na poslední chvíli, aby se připomnělo, proč je Vader nejobávanější padouch v celé galaxii.

Hodně změn odhalují přímo upoutávky, v nichž najdete řadu záběrů, které v kině chyběly. Vadí vám, že od nich kampaň okamžitě neupustila, i když se vědělo, že ve filmu nebudou? Anebo je vám to jedno? Dejte vědět v diskusi a klidně se vyzpovídejte i z toho, jak se vám Rogue One líbí!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!