Novináři bylo vyhrožováno smrtí poté, co odhalil délku nového komiksového filmu. Kauzu má řešit FBI

Ano, svět se definitivně zbláznil.
Liga spravedlnosti
Liga spravedlnosti
Warner Bros.

reklama

Výhrůžky smrtí nejsou na internetu zas tak neobvyklé. Jen málokdy ale přicházejí lidem, kteří píší obecné informace o komiksových filmech. Jeremy Conrad z webu Manabyte před pár dny zjistil, že nová týmovka Liga spravedlnosti bude mít jen 121 minut, a napsal o tom článek. Reakce? Spousta úplně normálních komentářů a mailů. Zároveň ale došlo i na radikální ohlasy, podle nichž ho milovníci DC filmů kupříkladu "uloví a budou jeho tlustou mrtvolu vláčet ulicemi".

Čím si to Jeremy zasloužil? Děsivá pointa je čistě v tom, že Liga spravedlnosti představí slavné komiksové postavy, které se ve filmu ještě pořádně neobjevily (především Flashe, Aquamana a Cyborga), takže se prahne po tom, aby byl film co nejdelší a všichni dostali co nejvíc prostoru. Propojený komiksový vesmír od DC je proslulý tím, že sází na dlouhé celovečeráky – Muž z oceli měl 143 minut, Batman vs. Superman 151 minut, Sebevražedný oddíl 123 minut a Wonder Woman 141 minut. Liga spravedlnosti tak bude nejkratší a kdekdo se bojí, že tím automaticky utrpí její kvalita, protože "dobrý příběh přece nejde odvyprávět jen za dvě hodiny!"

Liga spravedlnosti
Autor: Warner Bros. Liga spravedlnosti

Ano, lidská stupidita občas nezná mezí a tentokrát se vytáhla na 120 %. Tady si extrémní maily když tak můžete přečíst, abyste se ujistili o tom, že je váš internetový život docela poklidný.

Jak Jeremy na výhrůžky vlastně reagoval? Kupodivu celou věc nahlásil FBI. Zjistil totiž, jaké mají internetoví hateři IP adresy, takže by je mohla trochu uklidnit ruka zákona. Pokud k tomu dojde, život na netu bude zase o trochu sluníčkovější. Zázraky se ale samozřejmě nečekají, tak uvidíme, jaká ptákovina tyhle zoufalé existence vytočí příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!