Nový Hellboy krájí v necenzurovaném traileru monstra a létá na obří pekelné bestii

Návrat hláškujícího rudocha nás čeká už příští měsíc.
Hellboy
Hellboy
Lionsgate Films

reklama

Guillermo del Toro nám v roce 2003 nadělil komiksový nářez jménem Hellboy. Jeho pokračování z roku 2008 bylo ještě lepší, protože však šlo do kin po Iron Manovi a Temném rytíři, nevydělalo dost peněz na to, aby se schválila trojka. Místo epického finále tak sérii potkal levnější reboot, který má jeden zásadní trumf – eRkový rating.

Zatímco předchozí dva filmy byly ve stejné kategorii jako novinky od Marvelu a DC, letošní Hellboy se může (podobně jako třeba Watchmeni nebo Dredd) totálně utrhnout ze řetězu a prolévat hektolitry krve. Znamená to, že automaticky půjde o skvělý filmy? To ani zdaleka. S jiným ratingem ale přichází jiná estetika, jíž hodlá režisér Neil Marshall (Pád do tmy, Soudný den) už 11. dubna zaútočit na trochu starší publikum.

Zkrátka a dobře to nebude další pohádková fantasy. Nový trailer potvrzuje, že se na nás řítí béčková akční řežba, která by měla být dostatečně odlišná od většiny konkurence. Zvládne Marshall vyrobit potřebnou temnotu? A co diváci řeknou na Davida Harboura, jenž v hlavní roli nahradil (aktuálně osmašedesátiletého) Rona Perlmana? Otázek je zatím víc než odpovědí, po traileru ale budete vědět minimálně to, jestli vás nová éra Hellboye zajímá, nebo ne.

reklama

reklama