Potvrzeno: Joaquin Phoenix je nový Joker a obejde se bez Batmana

Studio Warner Bros. posílá do hry druhého Jokera. Jak to celé bude fungovat?
Fan art Phoenixe v roli Jokera a Heath Ledger jako Joker v Temném rytíři
Fan art Phoenixe v roli Jokera a Heath Ledger jako Joker v Temném rytíři
The Weinstein Company/Warner Bros.

reklama

V roce 2016 se nám v Sebevražedném oddílu představil nový Joker s tváří Jareda Leta. Ohlasy byly bouřlivé a často dost negativní – i vzhledem k tomu, že se řada natočených scén ve filmu nepoužila (a zastínit odkaz Heathe Ledgera není zrovna jednoduché). Letův návrat do role je tak často zpochybňován a stále nevíme, kdy se na plátně objeví příště.

Bude v nové Batmanově sólovce? V dívčí týmovce Birds of Prey s Harley Quinn? Anebo se zhmotní jeho vlastní sólový film? Kdo ví. V tuhle chvíli je však jisté, že Leto dostane konkurenci – studio Warner Bros. totiž schválilo "druhou" jokerovskou sólovku, v níž si ikonického padoucha zahraje Joaquin Phoenix.

Jared Leto jako Joker v Sebevražedném oddílu
Autor: Warner Bros. Jared Leto jako Joker v Sebevražedném oddílu

Dlouho řešený projekt, který stojí mimo současnou komiksovou kontinuitu (tzn. neodehrává se ve vesmíru s Wonder Woman a Ligou spravedlnosti), se začne točit v září a bude stát jen 55 milionů dolarů (Wonder Woman stála 140, Liga spravedlnosti rovnou 300). Režírující Todd Phillips (Pařba ve Vegas) by přitom měl natočit drsnou gangsterku z 80. let, která chce být mnohem odvážnější než klasické komiksovky a ukáže nám Jokerovu cestu k moci (bez účasti Batmana).

O film se původně staral i věhlasný Martin Scorsese – jeho jméno už však mezi producenty nefiguruje. Zbývá nám tedy jen ďábelský Phoenix, gangsterky milující Phillips a příslib nové odnože DC filmů, které nebudou provázané a pokusí se ždímat zdrojovou látku na nekompromisní maximum. Snad tenhle "deadpoolovský" experiment dopadne dobře. Rozmanitost teď filmovým komiksárnám docela chybí a Joker by mohl nastínit vítaně světlé (byť vlastně temné!) zítřky.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!