Matrix 4 totálně zesměšnil upřímný trailer. Co všechno je ve filmu úplný nesmysl?

Oficiální trailery slibovaly mnohé, ten upřímný však divákům odkrývá skutečnou podstatu Matrixu.
Keanu Reeves ve filmu The Matrix Resurrections
Keanu Reeves ve filmu The Matrix Resurrections
Warner Bros.

reklama

Nedávno uvedený čtvrtý Matrix s názvem The Matrix Resurrections se do historie zapsal především jako první propadák v rámci série, která byla původně uzavřenou trilogií, ale nakonec přesto dostala dovětek, protože fanouškovská nostalgie diktuje pravidla Hollywoodu.

Populární youtubový kanál Screen Junkies teď přišel s vlastním sarkastickým rozborem, který hned na začátku otevírá dilema:  „Vezmete si modrou pilulku a necháte je to rebootovat bez původních tvůrců s Tomem Hollandem v hlavní roli? Nebo si vezmete červenou pilulku a zjistíte, jak daleko do vlastního zadku se může tenhle příběh dostat?

Tím, že se film vytrvale posmívá vynuceným pokračováním, rebootům, spin-offům a prequelům, jako by se omlouval za svou vlastní existenci a vyhýbal se tak jakékoli kritice – třeba za příběh, ve kterém Neo po lupnutí neznámé pilule místo záchrany milionů duší z otroctví radši vsadí všechno na ženu, kterou vlastně ani nezná.

V traileru dojde i na paralelu s nedopečenou hrou Cyberpunk 2077 a taky srovnání s revolučními akčními scénami původní trilogie, které se v novém filmu zkrátka nekonají. Trinity se rozhýbe až v závěru filmu a Keanu Reeves jako by se jen lehce protahoval před pokračováním Johna Wicka, kde nebude k zastavení kulek stačit rozmáchlé gesto.

Líbil se vám více nový Matrix, nebo jeho upřímný trailer?

reklama

reklama