V nové knize od autora Pána prstenů bude jedna z největších bitev ve Středozemi

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky Tolkiena.
Hrdinové filmové série Pán prstenů
Hrdinové filmové série Pán prstenů
New Line Cinema

reklama

Příběh ze Středozemě ještě zdaleka není u konce. Zatímco Amazon chystá vysokorozpočtový seriál na motivy Pána prstenů, uvolnilo se z dědictví J. R. R. Tolkiena dosud nevydané dílo. Ještě letos vyjde kniha The Fall of Gondolin (Pád Gondolinu). Půjde o rukopis fantasy velikána, který editoval a doplnil jeho nejmladší syn Christopher.

Kniha pojednává o zkáze tajného města Gondolin, o níž se píše v Silmarilionu. Nebudeme zabrušovat do podrobností spletitého příběhu, ale každopádně připomeneme, že jeho součástí je taky monumentální bitva mezi vojsky temného pána Morgotha (Sauronova předchůdce a učitele) s armádou elfů národa Noldor. Podle popisu má jít o jednu z největších bitev, kterou kdy Tolkienova fantazie stvořila.

Náhled přebalu knihy Pád Gondolinu, která vyjde v angličtině letos 30. srpna.
Autor: Houghton Mifflin Harcourt Náhled přebalu knihy Pád Gondolinu, která vyjde v angličtině letos 30. srpna.

Příběh doplní ilustracemi Alan Lee, což je oceňovaný výtvarník filmové trilogie Pán prstenů. V originále vyjde 30. srpna a doufejme, že se dočká taky českého překladu. 

Hodně lákavá je představa, že by se bájný příběh z prvního věku Středozemě dostal do filmu. Má k tomu totiž všechny parametry – lásku, zradu, tajemství a osudový konflikt navrch.

Doufejme!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!