Nový Vetřelec přijde s novinkou, která vás vyděsí k smrti! Bude tohle nový filmový trend?

Uvidíme, jak budeme filmy sledovat v budoucnu!
Alien: Covenant
Alien: Covenant
20 th Century Fox

reklama

Pokud bychom měli hledat potenciál VR zařízení ve smyslu her, pak jsou nasnadě horory. Už tak intenzivní zážitek je možností dostat se doprostřed děje zintenzivněn na nejvyšší možnou mez a neuvědomují si to pouze vývojáři her. Také filmaři koketují s myšlenou, že nechají fanoušky nahlédnout do kulis filmu, jako se stane s chystaným Alien: Covenant.

Na objednávku si proto filmaři kolem Ridleyho Scotta nechávají vytvořit doprovodnou VR hru, která vezme hráče na výlet do děje filmu. Nepůjde pravděpodobně o plnohodnotnou hru, ale jako ukázka a navození té správné děsivé atmosféry by to mohlo stačit. Za vývojem stojí lidé ze studia Fox Innovation Lab a svoji hru cílí na přední VR platformy.

Konkrétní ve svém výčtu nebyli, dá se však očekávat, že Alien: Covenant VR bude dostupný pro Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR – tedy trojici vedoucích platforem, na které vyšel i předchozí projekt těchto vývojářů, spojený s filmem Marťan.

Datum uvedení také není známo, dá se však očekávat, že doprovodí do kin film, jehož premiéra je naplánovaná na 19. května tohoto roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!