Seriálový Obi-Wan Kenobi byl sestříhán do filmu, abyste ušetřili 2 hodiny života

Nový sestřih Obi-Wana Kenobiho neřeší jen stopáž, ale napravuje také mnohé chyby originálu.
Star Wars seriál Obi-Wan Kenobi
Star Wars seriál Obi-Wan Kenobi
Lucasfilm

reklama

Šestidílný (a reálně 4,5 hodiny dlouhý) seriál Obi-Wan Kenobi byl šikovným fanouškem sestříhán do jediného dvouapůlhodinového filmu, a zbavil se tak mnoha hluchých míst, podivných scén či nadbytečných dialogů. Přiblížil se tak původní tvůrčí vizi – prvotní verze příběhu totiž měla být filmová, nikoli seriálová.

„Podle mého názoru měl seriál mnoho chyb, které však byly jednoduše napravitelné zásahem do scénáře nebo střihem,“ míní autor sestřihu Kai Paterson, který celý tvůrčí proces popsal v tiktokovém příspěvku. „Změnil jsem pořadí některých záběrů, aby byly účinnější... Scény, co mi přišly vyloženě otravné, jsem se snažil opravit, jak to jen šlo,“ vysvětlil.

@kaipattersonfilms If you’re interested in seeing my movie version of the show let me know in the comments! #obiwankenobi #obiwan #starwars #reedit #movieedit #kenobi #fixingkenobi #fixed #editor ♬ original sound - Kai Patterson

Například v prvním souboji Dartha Vadera s Obi-Wanem přestříhal podivný závěr, kdy Vader jen dlouze civí do ohně a nechá Obi-Wana uniknout. Přidal do něj imperiálního stormtroopera, který se zeptá Vadera, zda mají Jediho pronásledovat, což Vader odmítne. Střihem taky upravil scény s inkvizitorkou Revou, aby ji učinil více hrozivou, ale jen do té míry, aby stále zůstala nejednoznačnou postavou.

Sestříhal taky často vysmívanou neohrabanou scénu, kdy malá princezna Leia uniká svým pronásledovatelům, nebo použil více hudebních motivů z filmů, což přidalo scénám na působivosti i přesah k velkému příběhu celé ságy. Vše umístil zdarma na své stránky, kde však upozorňuje, že je jeho sestřih věnován pouze lidem, kteří už legálně viděli původní seriál, a nikoliv pirátům.

Potřeboval podle vás seriálový Obi-Wan Kenobi nový sestřih?

Zdroj: Variety

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!