Objeví se někdy Deadpool a Wolverine v Avengers?

Jak to teď vypadá s dalším studiovým partnerstvím?
dead ave wol
dead ave wol
20th Century Fox/Marvel Studios/20th Century Fox

reklama

Kdyby nebyla kompletní práva na Avengers doma u Marvelu, jen těžko bychom dostali ucelený filmový vesmír, který už čítá 13 filmů. Podobná klika bohužel nepotkala Spider-Mana, jehož Marvel kdysi dávno prodal Sony, ani Fantastickou čtyřku a X-Meny, kteří zakotvili u 20th Century Fox. Tahle roztříštěnost dlouho zabraňovala tomu, aby se postavy od různých studií sešly v jednom filmu. Pak ale přišla Občanská válka.

Asi vám neuniklo, že se Spider-Man letos v květnu připojil k Avengers. Jeho nová podoba je výsledkem složitého vyjednávání, díky němuž si Marvel postavu "půjčil zpátky", a v Sony jsou s tímhle tahem velice spokojení. Jak na situaci zareagoval zbytek Hollywoodu? Většina studií jen tiše závidí. A nejvíc rozhození jsou podle všeho Foxové, kteří možná zvažují něco podobného.

Jistě, v tuhle chvíli se jedná o těžce nepodložený drb. Producent Matt Key z Marvel Movie News nicméně tvrdí, že pánové z 20th Century Fox začínají oťukávat Marvel ohledně nějaké spolupráce. Minimálně do roku 2019 k ní zřejmě nedojde, protože má komiksové studio přesně nalajnované plány. Jakmile ale filmový vesmír částečně uzavřou Avengers 4, vznikne prostor pro nové postavy, mezi nimiž by klidně mohli figurovat i známí mutanti, Deadpool anebo (nedávno podruhé pohřbená) Fantastická čtyřka.

Kdy se dozvíme něco konkrétního? Minimálně pár let ještě oficiální vyjednávání nehrozí. Když se ale Marvel dohodl se Sony, není úplnou sci-fi ani budoucí dohoda s Foxy. Ve chvíli, kdy začne komiksový žánr skomírat, se určitě začne sázet na originální míchání superhrdinů. Deadpool by tak jednou vážně mohl nadávat Iron Manovi, k podobným momentům ale ještě povede hodně dlouhá cesta.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama