Obrovská záhada odhalena! Víme, proč Darth Vader bydlí na lávou obklopeném hradě!

Palác Dartha Vadera
Palác Dartha Vadera
Disney

reklama

Pokud jste už viděli Rogue One, určitě jste si v krátkých scénách užili návratu několika ikonických postav. Už dlouho dopředu se mluvilo o tom, že jednou z nich bude i Darth Vader, kterého kamera zastihla v jeho černočerném hradě, pravděpodobně na planetě Mustafar. Více o paláci Sithského lorda mluvil producent filmu Doug Chaing.

V rozhovoru pro magazín StarWars.com uvedl, že důvod, proč si Darth Vader postavil palác na místě, kde ho Obi-Wan Kenobi téměř zabil, má co dočinění se snahou vyrovnat se se vším, co se kolem Anakina Skywalkera v posledních dnech před kompletním přechodem k temné straně Síly stalo. Vader na Mustafar údajně létal kvůli meditacím a rekonvalescenci.

Výstavba paláce pak dávala smysl, ale ani samotný hrad není jen základnou s věží. Vše má své opodstatnění a podle Chainga byl Vaderův palác vybudován na základech mnohem starších struktur. Při pohledu na základnu je totiž zřejmé, že původní budova sloužila k jinému účelu.

Koncept hradu Dartha Vadera
Autor: Disney Koncept hradu Dartha Vadera

Vše vypadá jako malá přehrada na lávu, ze které se před vybudováním paláce extrahovala energie. Pod hradem je pak i velká přírodní jeskyně, kam odchází temný lord meditovat. Naproti tomu věž je Vaderovým vlastním vyjádřením a tvar ladičky má co dočinění s koncentrací temné Síly a snahy působit na ostatní jedince, kteří ji cítí.

Vzhledem k tomu, kolik dalších filmů, nesouvisejících s hlavní dějovou linií Hvězdných válek, je v přípravě, je pravděpodobné, že se v některém z nich dočkáme dalšího vysvětlení, případně prohloubení celé mytologie.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!