Od Borata k Deadpoolovi: 4 nejdrsnější komedie, které by vám rodiče ihned zakázali

... ale naštěstí se jich nikdo neptal.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Apokalypsa v Los Angeles - upoutávka

reklama

I konec světa může být zábavný - zvláště jsou-li mu přítomní Seth Rogen a James Franco jako v Apokalypse v Los Angeles! Ta startujte na Prima COOL v sobotu ve 20.00. Přisprostlá komedie, v níž slavní herci hrají sami sebe, je pověstná svou drsnou mluvou i činy. Tak, jako vybraná čtveřice jejích dalších kolegů z posledních let.

Borat

Dost možná nejvýznamnější komedie dosavadního 21. století a film, který ze Sachy Baron Cohena udělal legendu, je zároveň sprostá jako dlaždič s Tourettovým syndromem. Klíč nebyl ani tak v Boratově prostomluvě či antisemitství, ale především v jeho buranství generujícím vrcholně trapné situace pro všechny zúčastněné - zvláště díky natáčení dokumentární formou po boku řady skutečných neherců.

Typickým případem je moment, kdy Borat kadí do truhlíku na veřejnosti, což je vtipné hlavně pro autentické reakce náhodných kolemjdoucích než pro situaci jako tahovou. Mustr se opakuje mnohokrát dokola, ať už ukazuje "přátelům" fotky penisu svého syna nebo falešně zpívá americkou hymnu. Tak i onak, tohle není film, kterou jen tak pustíte vaší babičce.

20th century fox b
Autor: 20th Century Fox 20th century fox b

Team America

Od tvůrců South Parku šlo čekat leccos fekálního, a mnoho Team America i náramně splnil! Od muzikálu o AIDS přes nadávky hrubého zrna až po kultovní (doslovné) vyvrcholení skrze loutkový sex. Mezi nejlepší momentky Team America však přesto patří spíše satira než prvoplánové vtípky.

Nejrůznější narážky na KLDR jsou tak dodnes krásně platné, stejně jako nezapomenutelné bitvy středního týmu s teroristy, při němž Tým Hvězd A Pruhů vždy zdemoluje všechny budova okolo! A v Americe stále platí i dojemná naivita Hollywoodu, který se v Team America spojí s Kim Jong-Unem. Výsledkem je kvalita, která dodnes funguje!

paramount pictures
Autor: Paramount Pictures paramount pictures

Deadpool

Píše se rok 2016 a posledních 16 let jsme doslova přesyceni komiksovými filmy. Prakticky vše, co mohlo být natočeno, již bylo natočeno - od epických komiksáren vypadajících zcela autenticky, po šílené parodie, týmovky a crossovery či drštkovou Batmana a Supermana. Jeden jediný film však vznikl až letos - Deadpool.

Toho svým rodičům nepustíte hned z několika důvodů - prvním z nichž je matoucí skutečnost, že Deadpool je metafikcí, jejíž hrdina občas sám komentuje skutečnost, že je ve filmu. Tahle intoušská fintička osvědčeně naštve čtyři z pěti životních veteránů. Všemožné prostřelování hlav, rap, mluva o sexu a popkulturní narážky jsou však rovněž dobrým důvodem, proč se Deadpoolem na rodinné oslavě nechlubit jako "Zaručeně parádním filmíkem!"

20th century fox
Autor: 20th Century Fox 20th century fox

Interview

Měli jsme tu komedie kultovní, kontroverzní i komiksové. Jedině Interview je však komedií s přízviskem katastrofální. Film o tom, jak James Franco a Seth Rogen letí do KLDR (už zase...) udělat rozhovor s místním diktátorem, se totiž dostal do hledáčku skutečné KLDR, jejíž hackeři (pravděpodobně) ukradli producentovi Sony řadu dokumentů.

Žádný jiný film nevyvolal takovou brutální rozepři jako právě Interview. USA se hádali s KLDR ohledně vydání filmu, Sony začalo krvácet vlivem úniku citlivých interních dokumentů, ego Franca a Rogena stoupnulo do tak kritické velikosti, že skoro zastínilo celou planetu. Vedle mnoha, mnoha sprostých vtipů je tak Interview filmem, který v případě domácí projekce nejvíce hrozí vaším vyděděním - nikoliv pro vtipy samotné, jako spíše pro celou kauzu, jíž snímek napáchal.

columbia pictures
Autor: Columbia Pictures columbia pictures

Apokalypsa v Los Angeles se rozběhne již v sobotu ve 20.00 na COOLu!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!