Od Borata k Něco na té Mary je: 5 nejúchylnějších romantických filmů

Láska pro silnější povahy...
Něco na té Mary je - upoutávka

Úterní večer bude na Prima MAX patřit lásce – s filmem Něco na té Mary je, začínajícím ve 20.00, však bude romance mít trochu jinou příchuť. Tradiční námluvy budou totiž okořeněny vydatnou porcí vtipných úchyláren. Nechutnosti a podivnosti nejrůznějšího ražení si však našly cestu do mnoha romantických bijáků – vybrali jsme pět z nich.

05) Ženy sobě

Zmiňovat všechny nechutné komedie s prvky romantiky by bylo fakticky na dlouho – to bychom totiž museli vyčíst i díly Prciček a jejích napodobenin. Zmíníme však jenom poslední příspěvek z mnoha, několik let starou komedii Ženy sobě, zaměřenou primárně na divačky něžného pohlaví. Vzdor tématu svatby, respektive družiček, byste to z ní však nepoznali. Třeba i kvůli scéně obsahující otravu jídlem a enormní průjem. Že prý něžné pohlaví!

Ženy sobě
Ženy sobě
Universal pictures

04) Něco na té Mary je

Samozřejmě, prototyp nechutné romantické komedie je jenom jeden – a je jí právě Něco na té Mary je od bratrů Farrellyových. Svého druhu se první výstřelky tohoto rázu objevovaly již v 80. letech, tehdy však stále byly spíše "komedie" než "romantika". Farrellyovi však oba žánry zkřížili s precizností genetického inženýra a vytvořili biják, který sice obsahuje ejakulát ve vlasech a další ohavnosti, avšak zároveň jste na jeho konci upřímně dojati!

Něco na té Mary je
Něco na té Mary je
20th Century Fox

03) Zápisník jedné lásky

I tělní tekutiny se však závistivě krčí před skutečně bizarními romantickými bijáky, jejichž úchylnost tkví spíše v psychice postav. A tady bychom už našli pěknou pálku bijáků. Vezměte si Zápisník jedné lásky - film, jehož hlavní mužský hrdina je bipolární mimoň, na jednu stranu prakticky stalker, na stranu druhou introverzní fňukna, která si vezme do hlavy, že sbalí hysterickou nánu, která ho v půlce opustí, aby se k němu bez valného důvodu vrátila. Ano, to je reklama na vztah zdravý asi jako skok ze skály!

Zápisník jedné lásky
Zápisník jedné lásky
New Line Cinema

02) Borat

Dalo by se samozřejmě diskutovat o tom, je-li vlastně Borat romantická komedie – majoritu "příběhu" vlastně Sacha Baron Cohen ve svém „boratovském já“ jezdí po Americe a reaguje na dění kolem sebe. Není přitom snad pochyb o to, že v této fázi je film extrémně úchylný. Uvažme však, že Borat původně do Států vyrazil kvůli Pamele Anderson a hned je oheň na střeše! Zvláště přihlédneme-li k tomu, jak slzopudně celá romantická linie skončí.

Borat
Borat
20th Century Fox

01) Na Hromnice o den více

Ano, na první pohled je Na Hromnice o den více poměrně milou postarší komedií o tom, kterak došel ironický bastard poučení a pokoře a zároveň sbalil Andie MacDowell. Jenže na pohled druhý... je film nekonečně bizarní! Moderátor Billa Murrayho stráví naháněním Andie tisíce dnů. Podle scénáře dokonce i tisíce let! Na konci musí jako polobůh o předmětu své touhy/lásky vědět víc, než je jinak v lidských možnostech, a páchat s ní víc, než je legální - zatímco ona o něm neví prakticky nic. Nevíme jak vám, ale nám by v kůži Andie věru nebylo nejlépe!

Na Hromnice o den více
Na Hromnice o den více
Columbia Pictures

Něco na té Mary je začíná v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama