Tohle je 6 nejlepších setkání filmových legend na velkém plátně! Co překonalo Expendables?

Filmy přecpané jako Hollywood sám.
Sly a spol.
Sly a spol.
Lionsgate

reklama

Se(t)kání legend přinese v sobotu ve 20.00 na Prima COOL fantasy biják Zakázané království – před kamerami se v něm totiž objeví legendární Jet Li a Jackie Chan. Výsledek je stejně příjemný, jako když se na plátně sejdou jiné kultovní herecké ansámbly. Postradatelné možná znáte, kdy jindy se ale filmové legendy podobně scukly pro naše potěšení?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zakázané království - upoutávka

06) Dannyho parťáci

Již původí Dannyho jednáctka z roku 1960 byla v podstatě natočena s tím, že se mají divákům podlamovat kolena nad nejslavnějšími herci své éry – v čele s Frankem Sinatrou. Bylo proto jenom logické, že pokračování učiní totéž s tvářemi nové generace. Sešli se tak George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Julia Roberts a hromada dalších, jejichž řady v dalších dílech jen rostly!

Dannyho parťáci
Autor: Warner Bros. Dannyho parťáci

05) Fakulta

Občas je však možné, aby se podobný dream team sešel zcela náhodou – to když vznikne biják, jehož různé tváře se proslaví až opožděně. Právě tohle byl případ hororu Fakulta z roku 1998. Invaze mimozemšťanů na střední školu tu samozřejmě ukázala několik již tehdy známých herců jako Jona Stewarta, Roberta Patricka nebo Salmu Hayek. V rolích studentů se však představili relativně neznámí nýmandi – jakýsi Elijah Wood, Josh Hartnett nebo Clea Duvall. Jenom o pár let později patřil Hartnett mezi nejvíce sexy herce planety a Elijah měl dost práce s transportem jistého prstenu do Mordoru...

Fakulta
Autor: Miramax Films Fakulta

04) Mars útočí

Tradičně velkým odbytištěm pro setkávání byly před dekádou až čtyřmi dekádami filmy katastrofické – od 70. let totiž byla tato vcelku dramatická látka (tedy, dramatická jen do příchodu levných digitálních triků) natáčena jako série propletených povídek. Však to znáte i ze Dne nezávislosti, kde sledujeme linii prezidenta, vědce, pilota, striptérky či srandovního židovského dědy. Idea původně vznikla i proto, aby postavy ve filmech mohly umírat, ale zároveň je mohl hrát někdo další. V Mars útočí se takto ovšem sešlo absurdní množství slavných tváří v čele s dvojrolí Jacka Nicholsona, dále pak Glenn Close, Piercem Brosnanem (!), Dannym DeVitem, Sarah Jessicou Parker, Michaelem J. Foxem (!) a popřípadě i Tomem Jonesem, Natalií Portman nebo Christinou Applegate. Podobně nabušené dílko byste asi hledali docela dlouho!

Mars útočí
Autor: Warner Bros. Mars útočí

03) RED

Na první pohled to vypadalo, jako kdybyste natočili Postradatelné po padesáti letech. Na stranu druhou však týmovka RED s Brucem Willisem, Morganem Freemanem, Johnem Malkovichem nebo Helen Mirren diváctvo svlažila zejména sympatickou porcí situačního humoru! I když se tentokrát na plátně scházela starší grupa, RED dovedl navodit dojem, že sledujeme někoho, kdo dříve na týdenní bázi skutečně zachraňoval svět. A to bylo náramně příjemné.  

RED
Autor: Summit Entertainment RED

02) Machete

Ten trailer máme ještě pořád vypálený v hlavě – film, v němž Danny Trejo hraje mexikánského supermana, na vás postupně vybaluje jména jako Steven Seagal, Robert De Niro, Michelle Rodriguez, Jessica Alba nebo Lindsay Lohan! V pokračování se navíc objevili i Charlie Sheen, Lady Gaga, Antonio Banderas či Mel Gibson! Jasně, Machete je parodie přepálená jako letní poledne, nelze jí však upřít pořádnou porci snahy.

Machete zabíjí
Autor: Open Road Films Machete zabíjí

01) Expendables: Postradatelní

Pokud byste se průměrného malého kluka v 90. letech zeptali na jeho nejtajnější sen, nejspíše by vám popsal svůj námět na film, v němž Rambo, Terminátor a další akční hrdinové zastavují mimozemskou invazi. Tedy, alespoň pokud bychom tím klukem byli my. Na druhou část této vize prozatím nedošlo, fázi 1 však úspěšně realizoval Sylvester Stallone skrze svou trilogii Expendables alias Postradatelní. A navzdory občasným hluchým místům (holt už netočí matadoři 80. let) je prostě pořád potěchou vidět spojení Stalloneho, Stathama, Schwarzeneggera, Willise a dalších solidních pořízků!

Expendables: Postradatelní 2
Autor: Lionsgate Expendables: Postradatelní 2

Zakázané království rozevře své brány v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

reklama

reklama