Od Geralta k Aragornovi: 7 nejdrsnějších fantasy hrdinů

Drsňáci každým coulem.
Eragon - upoutávka

V neděli vás čeká pěkná drakiáda – ve 20.00 začíná na Prima COOL slavná fantasy Eragon. Příběh klasického ražení o cestě vyvoleného hrdiny vstříc osudu dává vzpomenout na to nejlepší ze svého žánru. Aby se Eragon měl s kým poměřovat, vzpomněli jsme na sedm dalších slavných fantasy gerojů a gerojek!

07) Aragorn

Bez legendárního hraničáře by nebyl kompletní žádný podobný seznam. Aragorn ostatně většinu z nás k fantasy přivedl - a ať už jste s ním byli v lese na rozpadlé pevnosti, anebo razili do megabitvy, bylo jasné, že je na něj spolehnutí!

Pán prstenů
Pán prstenů
New Line Cinema

06) Smrt

Svého druhu jistotu však nabízí i Smrt, cynická postava z Prachettovy Zeměplochy. Nemůže být zřejmě pochyb o tom, že Smrt je, ba přímo z povahy svého povolání MUSÍ být náležité drsná. A co teprve ten počet zářezů! Jako svou nejoblíbenější postavu fantasy románů vůbec ji přitom vypíchlo všelidové hlasování.

Smrt
Smrt
ksilas/deviantart

05) Jaime Lannister

Tradičně dekonstrukční přístup k drsňákům sebou na valachovi přiváží i tenhle antihrdina ze Hry o trůny. Jaime je sympaticky vypadající šermíř jako mnozí okolo, zároveň má však na svých bedrech extrémně špatnou pověst a celkově je znát, že svou drsnou fazónu udržuje tak trochu jako ochranu křehčího já. Prostě asi jako normální člověk.

Hra o trůny
Hra o trůny
HBO

04) Thorin Pavéza

Jednoho borce z Pána prstenů jsme tu už měli, nebudeme však rasističtí ani vůči trpaslíkům! V rámci trilogie Hobit totiž Thorin rozhodně platil za jeden z těch nejlepších důvodů, proč sledovat 9+ hodin dlouhé putování po Středozemi. Navíc se dočkal též jediného správného konce pro hrdiny - tragického!

Hobit
Hobit
New Line Cinema

03) Xena

Kdo v 90. letech nežral Xenu, tomu je pod 15 nebo nad 50. Princeznu bojovnici, ohánějící se chakramy, mečem i bouchnutím-do-krku-způsobujícím-smrt-do-30-sekund, jsme svolně sledovali jak kvůli sympatické kruté postavě, tak i stále výraznějším náznakům ústřední lesbické romance. A pak taky pro všudypřítomný metahumor. Zkrátka to nejlepší z televize, která se ještě nebere příliš vážně!

Xena
Xena
NBC

02) Conan

Prakticky žádný podobný seznam se nemůže obejít bez Conana. První skutečný moderní fantasy hrdina, kterého díky tváři Arnolda Schwarzeneggera znal celý svět, byl tím drsnější, že toho namluvil jen velmi málo - Arnold pronesl dohromady sotva 27 vět. Právě díky tomu, že  diváci tak často neslyšeli jeho hutný rakouský přízvuk, však Conan ve skutečnosti tak dobře funguje!

Barbar Conan
Barbar Conan
20th Century Fox

01) Geralt

Po starších filmech a seriálech z tohoto desetiletí existuje ještě jeden zdroj kvalitní hrdinské podívané - videohry! Geralt nejde pro rvačku ani sukni daleko, navíc nejde o hraničáře ze západních legend, ale drsňáka z těch východní a slovanských, což mu dodává trochu jiných kontur. A narozdíl od jiných gerojů, jeho příběhy můžeme skrze Zaklínače přímo ovlivňovat. Není zkrátka nic, co na nejde milovat!

Zaklínač 3
Zaklínač 3
CD Projekt RED

Eragon začíná na Prima COOL již v neděli ve 20.00.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama