Od Katniss k Black Widow: 10 nejlepších filmových drsňaček roku 2015

Které dámy se loni předvedly v tom nejakčnějším světle?
Akční hrdinky 2015
Akční hrdinky 2015
Marvel Studios/Lionsgate/Warner Bros.

reklama

V Hollywoodu se často řeší, že se pro ženy píší zejména nevýrazné role. Že filmová studia chtějí hlavně pěkné přítelkyně, které někdo zachraňuje, a tím to zhruba hasne. Když se ale ohlédnete za minulým rokem, z fleku najdete mnoho "výjimek potvrzujících pravidlo". Hlavně teda těchhle deset!

Nejočekávanější filmy roku 2016

Warcraft, další Star Wars nebo návrat Jokera: 15 nejočekávanějších filmů roku 2016!

10) Susan Cooper (Špión)

Melissa McCarthy je asi tou poslední herečkou, od které byste čekali nějaké akční kejkle. Ve Špiónovi se ale pustila hned do několika a zejména bitka v kuchyni dokazuje, že dnes uděláte akční hvězdu z kohokoliv. A klidně ve vynikající komedii!

10 Spy
Autor: 20th Century Fox 10 Spy

9) Katniss (Hunger Games: Síla vzdoru 2. část)

Hunger Games jsou za námi a Jennifer Lawrence opět předvedla, že jí to s lukem a šípy náramně sekne. Katniss se tentokrát dostala do řady vyhrocených situací, a i když často brala nohy na ramena, v klidu zvládala i ofenzívu. Vlastně nám to její odhodlání, které žánrové konkurentky sdílejí jen málokdy, bude trochu chybět...

9 Hunger Games
Autor: Lionsgate 9 Hunger Games
Divergence 3 main

VIDEO: Podívejte se na zbrusu nový trailer třetí Divergence!

8) Kate Macer (Sicario)

Emily Blunt se stala akční hvězdou prakticky ze dne na den díky sci-fi Na hraně zítřka. Kdekdo tak od thrilleru Sicario čekal další akční jatka, a i když se nakonec dělo něco trochu jiného, agentka CIA Kate Macer ve filmu rozhodně nezapadla.

8 Sicario
Autor: Lionsgate 8 Sicario

7) Black Widow (Avengers: Age of Ultron)

Scarlett Johansson se blýskla jako Black Widow hlavně ve dvojce Kapitána Ameriky, její loňská štace v Avengers ale taky nebyla k zahození. Hlavně krájení robotů jí šlo jako po másle, takže si pořád drží svůj neselhávající standard.

7 Avengers
Autor: Marvel Studios 7 Avengers

6) Scarlet Witch (Avengers: Age of Ultron)

Kdo by si nepamatoval Hawkeyův skvělý proslov a následný bitevní nástup? Elizabeth Olsen se stala Avengerem hodně stylově a má obrovský potenciál do budoucna. Scarlet Witch totiž patří mezi nejmocnější komiksové hrdinky, a to by v tom byl čert, aby z ní Marvel nevytěžil maximum.

6 Avengers
Autor: Marvel Studios 6 Avengers

5) Ava (Ex Machina)

Nenápadná sci-fi Ex Machina hodně stojí na nevyzpytatelné robotce Avě. Pokud jste film viděli, dobře víte, proč se vešla do tohohle žebříčku. Pokud ne... rychle ho dožeňte, už kvůli skvělému výkonu Alicie Vikander!

6 Ex Machina
Autor: A24 Films 6 Ex Machina
Čeká nás jedna sci-fi nádhera vedle druhý!

Vetřelec 5 vs. Star Wars: 10 nejočekávanějších sci-fi filmů

4) Gazelle (Kingsman: Tajná služba)

Loni se bohužel neurodilo moc schopných záporaček. Sofia Boutella by ale veškerou konkurenci stejně rozdrtila, protože se její černovlasá bojovnice chlubí čepelemi místo nohou. V Kingsman jsme se vlastně nikdy nedozvěděli, jak se z Gazelle stal svůdný stroj na zabíjení. Ono je to ale jedno, hlavně že září v každé svojí scéně!

4 Kingsman
Autor: 20th Century Fox 4 Kingsman

3) Rey (Star Wars: Síla se probouzí)

Daisy Ridley je loňským hereckým objevem číslo jedna. Leckdo se ještě neoklepal z toho, že J. J. Abrams někde našel "mladší sestru Keiry Knightley", každopádně nám ale představil blockbusterovou tahounku par excellence. Rey je milá a zábavná, zároveň se o sebe ale umí postarat. Což je u hrdinky, s níž strávíme ještě minimálně dva filmy, ideální kombinace.

3 Star Wars
Autor: Lucasfilm 3 Star Wars

2) Elsa Faust (Mission: Impossible – Národ grázlů)

Rusovlásek není v Hollywoodu zrovna málo, loni ale všechny obdivné pohledy patřily Rebecce Ferguson. Švédská kráska se po vzoru Emily Blunt představila po boku Toma Cruise a ukázala, že dokáže skákat, střílet a lámat kosti stejně efektivně jako on. Ethan Hunt tak konečně našel svoji ženskou protiváhu. A to se to celé obešlo bez klišovité romantiky!

2 Mission: Impossible
Autor: Paramount Pictures 2 Mission: Impossible

1) Furiosa (Šílený Max: Zběsilá cesta)

Královna loňských akčních hrdinek ale může být jen jedna. A snad nikdo nepochybuje o tom, že ji ztvárnila vlasů zbavená Charlize Theron. Furiosa měla být vedlejší postavou v příběhu Šíleného Maxe, tahle situace se ale poněkud obrátila. Jasný cíl a odhodlání tak vykazuje jednoruká likvidátorka otroctví, zatímco jí mlčenlivý bývalý polda jen přihrává. Co chtít víc? Maximálně pokračování, ve kterém by Furiosa překonávala další výzvy postapokalyptického světa!

Šílený Max: Zběsilá cesta
Autor: Warner Bros. Šílený Max: Zběsilá cesta
TOPKA 2015

Od Avengers ke Star Wars: COOL vybírá 25 nejlepších filmů roku!

Která filmová drsňačka loni nejvíc zaujala vás? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama