Od Ramba k Iron Manovi: 6 nejlepších akčních comebacků

Dobří drsňáci se vracejí.
Střelec v ohrožení
Střelec v ohrožení
Sony Pictures Home Entertainment

reklama

Již od prvního Terminátora víme, že se každý správný akční geroj rád vrací – a stejně tak se ve čtvrtek ve 22.50 na Prima COOL vrátí i Wesley Snipes jako Střelec v ohrožení. Snipesův bývalý agent CIA se samozřejmě ocitne v hledáčku svých někdejších kolegů, což smrdí průserem i střelným prachem. Solidní béčko tak hodně připomíná jiné akční comebacky dávných pardálů. Třeba tyhle...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střelec v ohrožení - upoutávka

Strážci Galaxie 2

Kurt Russell je spolu s Arniem a Christopherem Lambertem jedním z herců, co akční éru založili. Jeho Útěk z New Yorku z roku 1981 má vše, co od osmdesátkové akce chceme, včetně hláškující cynika v hlavní roli. Ačkoliv se Kurt pořád nějak nerozhoupal k vlastnímu filmu, skoro polovinu radosti při sledování druhého dílu Strážců Galaxie nám učinilo jenom sledování jeho tváře. Pro ostudy, které film nestihly v kinech, nebudeme jeho roli spoilovat – my ostatní se však nejspíše shodneme, že i jako hráč na vedlejší housle má Kurt furt elánu (a ran) na rozdávání.

Strážci Galaxie 2
Autor: Disney/Marvel Strážci Galaxie 2

Rambo: Do pekla a zpět

Zatímco u Arnolda na skutečný comeback, nikoliv jen průměrnou kaši, stále tak nějak čekáme, Sylvester si před pár lety dal záležet a vyrazil nám dech svým Rambem: Do pekla a zpět (alias Rambo 4). Jasně, už se tu nesvlékl do poloviny těla – ale ne, že i tak nevypadal líp, než drtivá většina zbylých šedesátníků. Zejména ve scéně a bombou a scéně s kulometem (!) přitom prokázal, že má pořád jako herec, tvůrce i režisér pořád tak velké koule, že by je měl problém na zádech unést i Atlas. Takhle vypadá comeback, jak se patří!

Rambo: Do pekla a zpět
Autor: Lionsgate Rambo: Do pekla a zpět

Iron Man & Iron Man 2

Touhle dvojicí ve skutečnosti sešmahneme hned dva comebacky, každý však stojí za to! V první řadě je tu hlavně Iron Man z roku 2007 – dnes na něj nejspíše vzpomínáme na zakládající díl filmových marvelovek tak, jak je známe. Tehdy šlo věk o velký návrat nevyzpytatelného Roberta Downeyho Jr., jednoho z nejlepších herců své éry, který svůj talent na konci předešlé dekády utopil v drogách, léčebnách a vězeních.

Byla by však velká škoda opomenout, že marvelovky takto dávají druhou šanci i jiným pořízkům. Takový Mickey Rourke se třeba parádně předvedl v Iron Manovi 2. Zpětně je film označován za jeden ze slabších dílů, právě Rourke jej však pozvedl svých charismatem Člověka, Co Si Nechal Šešrotovat Auto, Ale Zapomněl Z Něj Vystoupit tak vysoko, že na svých velkých bedrech drží celou story dodnes!

Iron Man 2
Autor: Disney/Marvel Iron Man 2

96 hodin

Odešel Liam Neeson někdy do hereckého nebo akčního důchodu? Trochu o tom pochybujeme – navzdory tomu si však na mnoho jeho řezacích filmů od doby Skryté hrozby a 90. let obecně příliš nepamatujeme. 96 hodin aka biják o tom, kterak Liam zboří kvůli dcerce unesené mafiány poloviny Paříže, to však změnilo tak brutální mírou, že se po příštích pět let točily skoro jenom filmy o padesátnících zachraňujících své rodiny střílením padouchů do hlav.

96 hodin
Autor: 20th Century Fox 96 hodin

John Wick

A netřeba popírat, že byl z podobné premisy inspirován i poslední velký akční comeback jménem John Wick. V tom se vrátil Keanu Reeves, jenž už jednu akční revoluci spáchal v Matrixu – i John Wick, o pomstě za… mrtvého psa (… ale skrze něj manželku, lásku a tak vůbec), je přitom oslavován jako jeden z nejlepších a nejbrutálnějších akčních bijáků posledních let! Tahle herecká cháska má prostě akci v krvi. Je jedno, jestli si od ní dá na deset let pokoj, nebo ne – střílet ve filmu do lidí není něco, co člověk jen tak zapomene!

John Wick
Autor: Summit Entertainment John Wick

Střelec v ohrožení bude rozdávat rány ve čtvrtek ve 22.50 na Prima COOL!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!