Od Spider-Mana 3 k Batman a Robin: 5 největších komiksových průšvihů

Které komiksové filmy brutálně narazily?
komiks faily
komiks faily
Warner Bros./Columbia Pictures/Warner Bros.

reklama

Vidět nepovedený komiksový film vždycky zabolí. Primárně to škodí celému žánru, do kterého si pár lidí vždycky s chutí kopne, hlavně ale zamrzí, že tvůrci (většinou v časovém presu a pod rozkazy prodat hračky) promrhali potenciál skvělé postavy a stamilióny dolarů navrch. Které komiksárny v tomhle směru dopadly nejhůř? Zavzpomínali jsme na pět případů, kdy se velký komiksový film moc nepovedl, a co hůř, pohřbil pečlivě plánovanou budoucnost celé značky.

Batman a Robin (1997)

Po dvou netopýřích filmech od Tima Burtona značku převzal Joel Schumacher. Jeho komedie Batman navždy ještě bavila úplně jiným pojetí slavného superhrdiny, s Batman a Robin už ale tvrdě narazil.

bat vs sup

VIDEO: 5 způsobů, jak může Batman porazit Supermana

Film sice nebyl úplný propadák, fanoušci ho ale nenáviděli. A to takovým způsobem, že se studio Warner Bros. zaleklo a zrušilo naplánovaný pátý díl, ve kterém se měl Batman postavit Scarecrowovi a (ve svých nočních můrách) všem záporákům z předchozích filmů. Co se dělo dál? 8 let ticha. A pak naštěstí přišel reboot Batman začíná od Christophera Nolana, který byl předehrou k vynikajícímu Temného rytíři.

Batman a Robin
Autor: Warner Bros. Batman a Robin

Spider-Man 3 (2007)

Spider-Man od Sama Raimiho byl prvním filmem, který postavil superhrdinu do moderního popcornového bijáku a proměnil se v obrovský globální megahit. Dvojka dopadla ještě o něco lépe, se třetím dílem ale Raimi takovou kliku neměl.

Kapitán Amerika 3 běh

VIDEO: Bombastické! V novém traileru Kapitána Ameriky 3 je i Spider-Man!

Ačkoliv vydělal přes 900 milionů dolarů, reakce byly tak zklamané, že studio Sony zrušilo plánovanou čtyřku. V té se měl objevit Vulture s tváří Johna Malkoviche a Anna Hathaway (pozdější Catwoman) byla obsazena jako Black Cat. Místo ní se ale rychle začal chystat reboot s Andrewem Garfieldem, jehož jsme se dočkali v roce 2012.

Spider-Man 3 (2)
Autor: Columbia Pictures Spider-Man 3 (2)

Green Lantern (2011)

Studio Warner Bros. oslnil Iron Man, který v roce 2008 rozjel marvelácký komiksový vesmír, a tak se pokusilo jeho úspěch zkopírovat. Na místo sympatického milionáře v superobleku nasadilo pilota, který se stal zeleným ochráncem vesmíru (Ryan Reynolds), diváci ale na film neslyšeli a byli buď zklamaní, nebo zůstali doma. Následkem toho zmizelo nejen pokračování (vnadila na něj potitulková scéna), ale i plány na celý komiksový vesmír od DC, a začalo se od nuly.

sup vs bat

VIDEO: 50 způsobů, jak může Superman porazit Batmana

Čím? Samozřejmě Mužem z oceli z roku 2013, který naopak uspěl, už zítra se dočká pokračování Batman vs. Superman a bude ho následovat dalších 9 filmů s Wonder Woman, Flashem, Aquamanem a několika týmovými setkáními celé Justice League. A co Green Lantern? Ten dostane další pokus nejdřív v roce 2019 v Justice League 2 a především v roce 2020 v týmovce Green Lantern Corps. Reynolds se ale do role samozřejmě nevrátí, u Deadpoola se prý má daleko lépe!

Green Lantern
Autor: Warner Bros. Green Lantern

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Ano, reboot Spider-Mana z roku 2012 se zadrhnul už o dva roky později. Amazing Spider-Man 2 moc nepotěšil fanoušky ani kritiky, hlavně ale stál mohutných 255 milionů dolarů a vydělal 708. Že to vypadá jako hodně? Na první pohled ano, na ten druhý ale zjistíte, že se jedná o nejméně výdělečný spider-manovský film.

Spidey 2016

5 věcí, které potřebujete vědět o novém Spider-Manovi!

V Sony tak obratem zrušili plánovaný třetí a čtvrtí díl, záporáckou týmovku Sinister Six i spin-offy s Black Cat a Venomem. A místo rozvíjení vlastního pavoučího vesmíru postavu (napůl) vrátili Marvelu, aby se s novou tváří objevila v Captain America: Občanská válka a v červenci 2017 se dočkala nové sólovky, v níž se zřejmě zastaví minimálně Iron Man.

Amazing Spider-Man 2
Autor: Columbia Pictures Amazing Spider-Man 2

Fantastická čtyřka (2015)

Zatím posledním komiksovým průšvihem, po kterém se rušilo pokračování, je loňská Fantastická čtyřka. Film měl problémové natáčení a hodně se přestříhával, takže nebylo zas takovým překvapením, když se dočkal hodně vlažného přijetí. Připočtěte si k tomu nižší tržby v Americe i v zámoří a studiu 20th Century Fox nezbylo nic jiného, než dávno naplánovanou dvojku odpískat.

X-Men: Apocalypse udeří už v květnu!

VIDEO: Noví X-Meni v nářezové upoutávce! Trumfne Katniss Magneta i nové mutanty?

Co se s nejslavnější marveláckou rodinou bude dít dál? Buď se jako Spider-Man "vrátí domů", nebo se za pět let dočkáme dalšího rebootu. V každém případě na tom není moc dobře a dokonce byla zrušena i její stěžejní komiksová série!

Fantastická čtyřka 2015
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka 2015
komiks wins

Od Iron Mana k Deadpoolovi: 5 největších komiksových úspěchů

Který ze zmíněných filmů si podle vás zasloužil lepší osud? Dejte vědět v diskuzi a doufejme, že nás v brzké době nečekají další podobné karamboly!

reklama

reklama