Od Spider-Mana k Hit-Girl: 5 nejlepších superhrdinů, kterým ještě nebylo 18 let

Mladí, neklidní a nadlidští!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Amazing Spider-Man - upoutávka

reklama

Kdysi odpálil éru komiksových filmů, nyní se vrací v novém kabátku – v sobotu večer vás na Primě COOL od 20.00 čeká Amazing Spider-Man, restart značky pavoučího muže s Andrewem Garfieldem v hlavní roli! Jeden z průkopníků komiksového věku oproti mnoha pozdějším borcům a borkyním nečekaně platí za náctiletého klučíka, Ve svých soubojích s padouchy i hormony však není sám.

Hit-Girl

Bezkonkurenčně nejmenší superhrdinkou je mladá dobrá Hit-Girl z komiksové série Kick-Ass. Nejenže je ve věku kolem 10 až 11 let bezkonkurenčně nejmladší, ale oproti ostatním teenagerům rozhodně nejde pro střelu do hlavy daleko a také minimálně trpí jakýmikoliv výčitkami. Zatímco Peteru Parkerovi máte po jeho občasných fňuknovských stavech chuť leda tak dát pár facek, po kanonádě poněkud psychopatické Hit-Girl je jedinou správnou odpovědí nadšené high-five!

Kick-Ass
Autor: Lionsgate Kick-Ass

Raven

Ačkoliv je Raven mnohem známější ve svém pozdějším já jménem Mystique, tahle měňavice z X-Menů začala svou kariéru (alespoň ve filmové verzi) toliko jako mladé náctileté děvče pomáhající doktoru Xaverovi jak s dotáhnutím dizertace, tak i rozjetím tajného týmu pro CIA. Než se z Raven stala Mystique, ztratila svou nevinnost tím, že se přidala na Magnetovu stranu – a jakkoliv je X-Men: První třída sám o sobě prvotřídní pokoukanou, je to hlavně vývoj Raven do Mystique, co na něm šlape jako hodinky doktora Manhattana.

X-Men: První třída
Autor: 20th Century Fox X-Men: První třída

Kitty Pryde

Další mladicí je i Kitty Pryde, již ve filmové verzi X-Menů můžete znát skrze tvář Ellen Page. Ačkoliv se objevila již v X-Men: Poslední vzdor, důležitou roli Kitty dostala hlavně v X-Men: Budoucí minulost, kde přenášela Wolverinovo vědomí zpět do minulosti ve snaze zabránit terminátoří budoucnosti lidstva. Původně však mohla být Kitty ještě významnější. V komiksové předloze zápletky to byla totiž ona, nikoliv Wolverine, kdo cestuje zpět časem. Producenti ovšem story změnili, protože Wolverine je jednoduše ze všech mutantů nejpopulárnější...

X-Men: Budoucí minulost
Autor: 20th Century Fox X-Men: Budoucí minulost

Human Torch

Komiksové Fantastické čtyřky mají ohromnou smůlu na své hrané adaptace. Doposud vznikly hned tři snímky s jednou z nejslavnější komiksových formací, vynikajících filmů však zatím bylo natočeno přesně nula. Tím nejlepším, co stálo na původním dvojfilmu za pozornost (samozřejmě krom scén s převlékající se Jessicou Albou), byl však právě Human Torch – už jen proto, že tenhle mladistvý geroj disponuje poněkud netradiční schopností HOŘET (naštěstí opakovaně). Lecčemu však pomohla rovněž tvář mladého Chrise Evanse, pozdějšího Kapitána Ameriky v Marvelovkách.

Fantastická čtyřka
Autor: 20th Century Fox Fantastická čtyřka

Spider-Man

Zdaleka nejpopulárnějším mladistvým supermanem je ale Spidey. Jeho první snímek v roce 2002 potvrdil nástup vlny komiksových filmů, nejde však jenom o historické skutečnosti. Spider-Man je prostě sympaťák, v jehož kůži byla vlastně nejméně polovina lidstva. Považte, už jen skutečnost, že je Spider-Man metaforou bujících hormonů, je geniální klička. Celá zdejší story, obalená do klasického superhrdinského příběhu, je "pouze" geniálním vykreslením přeměny chlapce na mladíka. A znáte snad epičtější přetlumočení trapných okamžiků dospívání než filmové Spider-Many?

Spider-Man
Autor: Columbia Spider-Man

Amazing Spider-Man vyrazí do boje už v sobotu ve 20.00 na Primě COOL.

reklama

reklama