ODHALENÍ: Takhle měl původně skončit Jurský park! Proč se to podařilo až v posledním Jurském světě?

Jurský park
Jurský park
Universal pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pamatujete si na závěrečnou scénu Jurského parku? Noc hrůzy skončila, nad ostrovem konečně vyšlo slunce a skupina přeživších nasedá do helikoptéry, aby mohla odletět do zapadajícího slunce. Takřka idyla, zapomeneme-li na to, co se odehrávalo ještě několik minut před tím. Jenže tohle není ten pravý konec, původně mělo být všechno mnohem dramatičtější.

Informace o prapůvodním konci přichází z nedávno odhalených story-boardů trikařského mistra Phila Tippeta, kde se sice počítalo s tím, že se z T-Rexe stane hrdina, ale pořád mu byla zachována jeho zvířecí podstata. Po scéně v muzeu, kdy Tyranosaurus zachránil děti před Velociraptory, měla honička pokračovat a na trojici ústředních postav čekal úprk džunglí k helikoptéře.

Během divoké jízdy měl Alan téměř zemřít, vrtulník se „málem“ neměl odlepit od země a konec měl být mnohem více otevřený, než tomu bylo ve finální verzi. Je tu však obrovský háček!

Tak, jak byl konec zakreslen do story-boardů, jej jednoduše nešlo v roce 1993 natočit, protože počítačová animace byla teprve v plenkách a mechanické loutky měly své omezení. Proto se vše podařilo dotáhnout k dokonalosti a spokojenosti filmařů až v posledním filmu Jurský svět, který se do kin dostal před dvěma lety a s těmito limity již nemusel kalkulovat.

Reklama
Reklama