Konec Avengers 2 se musel změnit kvůli článkům na internetu! Co Hulka čekalo původně?

S tímhle Marvel nepočítal...
Hulk v Avengers
Hulk v Avengers
Marvel Studios

reklama

Jak asi víte, Marvel nemá v plánu sólový film s Hulkem, protože distribuční práva vlastní jiné studio. Zelený hromotluk tak může akorát sekundovat jiným hrdinům, což je hlavní důvod jeho výskytu ve dvou dílech Avengers a ve trojce Thora. Ragnarok částečně adaptuje Hulkovu planetu, jeden z nejslavnějších komiksů s Brucem Bannerem. Původně se ale měl Thor 3 obejít bez něj a váže se k tomu zajímavá historka.

O adaptaci Hulkovy planety se totiž psalo už v době, kdy ji Marvel vůbec neplánoval. Hulk se v tu dobu potloukal ve druhých Avengers, na jejichž konci původně odletěl do vesmíru, což by fanoušky nechalo v napětí, zda se Hulkova planeta náhodou nechystá. Po smyšlených článcích, že se určitě chystá, by ale tenhle konec přímo vnadil na něco, co nebylo v plánu. A tak Marvel na poslední chvíli cuknul.

Joss Whedon musel Hulkův odlet přesunout z vesmíru na pozemskou oblohu a Nick Fury vzápětí ještě potvrdil, že loď podle všeho havarovala do moře. Zvěsti o Hulkově planetě tak utichly a Marvel měl na chvíli klid, záhy ale někoho napadlo, že by se gladiátorský příběh mohl nacpat do třetího Thora.

Výsledkem tedy byl dvojnásobný zmatek a ve trojce Thora se muselo vysvětlit, jak se Hulk dostal do vesmíru, i když to z dvojky Avengers vypadá, že zůstal na Zemi. Ještě se chytáte? Gratulace. V Marvelu to vyřešili docela šalamounsky, do budoucna ale počítejte s tím, že už filmy kvůli internetu jen tak měnit nebudou...

reklama

reklama