ODHALENO: Tohle je přísný důvod, proč měli někteří herci zakázáno hrát v Harrym Potterovi!

Věděli jste to?
Harry Potter a přísné pravidlo pro obsazování rolí
Harry Potter a přísné pravidlo pro obsazování rolí
Warner Bros.

reklama

Že autorka Harryho Pottera pochází z Británie, ví asi každý. Odehrává se tam také celý děj, z Británie pochází většina postav, a co jste možná nevěděli, je, že ve filmu také hrají výhradně britští herci. Přesně tak, snad až na pár menších roliček, se totiž ve filmech neobjevil jediný Američan!

rowlingbooks1

FOTO: Dočkáme se pokračování Harryho Pottera? Autorka J. K. Rowlingová čerstvě potvrdila, že píše dvě nové knihy!

Přitom se nedá říct, že by Američtí herci neměli o účast v této sérii zájem, dokonce samotný Robin Williams se ucházel o jednu z hlavních rolí ve filmu, dobrosrdečného Hagrida. Jak ale šéfka castingu těchto filmů nyní v novém rozhovoru odhalila, série podléhala přísnému pravidlu „Brits-only“, tedy pouze pro britské herce.

Williams měl tím pádem smůlu, a jakmile byl odmítnut on, nemohl už režisér říct ano nikomu dalšímu. Naštěstí se asi nenajde nikdo, kdo by měl s obsazením této filmové série nějaký problém. Bylo totiž absolutně perfektní. A co se Američanů týče, v nové kouzelnické sérii Fantastických zvířat žádné podobné pravidlo nefiguruje, nakonec se tedy své šance dočkali. Jenom ten zesnulý pan Williams nás mrzí. Dokázali byste si tohohle legendárního herce v roli Hagrida představit?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!