Náckové, plamenomety a monstra! Válečný akčňák Overlord se představuje v prvním českém traileru

Režisér Star Wars a Star Treku produkuje děsivý výlet do okupované Francie.
Overlord
Overlord
Paramount Pictures

reklama

J. J. Abrams má na kontě sedmé Star Wars, třetí Mission: Impossible nebo první dva díly rebootovaného Star Treku. Vedle režijní kariéry ale ještě stíhá producentskou, která nám dala hlavně tři filmy z vesmíru "Cloverfield". Je válečný akčňák Overlord čtyřkou? Ačkoliv to tak dlouho vypadalo, Abrams to loni popřel. Nic to však nemění na tom, že se kolem listopadové řežby amerických vojáků s nacistickými monstry budují vysoká očekávání.

Naplnil je už první trailer? Jak se to vezme. Na jednu stranu tu máme "jen" krvavé béčko od Julia Averyho, režiséra téměř neznámé krimi Syn zmaru. Na druhou stranu se ale vytasí všechny potřebné ingredience, a sami jistě uznáte, že filmů o vylodění v Normandii není nikdy dost  -obzvlášť těch, které nezapomínají na šílené vědce a pořádně zmutovanou hrozbu!

Overlord tak i přes slabší "papírové" předpoklady (a absenci známých tváří) vypadá jako pořádně hutný válečný nářez, za který bychom měli být vděční. Do filmové adaptace Call of Duty nás nic totiž nic podobného nečeká a... už jsem říkal, že řízných válečných filmů není nikdy dost?

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

reklama