Jak vstal Palpatine z mrtvých? Tvůrci Star Wars to konečně pořádně vysvětlili

Trvalo to dva roky, ale konečně víme, jak to vlastně bylo s Palpatinem a Snokem v nové trilogii Star Wars.
Císař Palpatine a nejvyšší vůdce Prvního řádu Snoke
Císař Palpatine a nejvyšší vůdce Prvního řádu Snoke
Lucasfilm

reklama

Vyvrcholení nové trilogie Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera u fanoušků moc nezabodovalo a jedním z důvodů bylo i podivné oživení císaře Palpatina. Mnoha divákům to přišlo jako laciný trik, protože předchozí díly nic takového ani nenaznačovaly a jeho návrat nebyl ve filmu pořádně vysvětlen.

Ačkoli tvůrci se později snažili dát fanouškům hrubé odpovědi, pořádné vysvětlení nabídne až chystaná kniha Star Wars: The Secrets of the Sith (Star Wars: Tajemství Sithů). Úryvky z ní tweetoval Jacob’s Quest. V knize sám Palpatine vysvětluje: „Mé vědomí bylo přeneseno do nového těla na Exegolu. Jenže ani po letech experimentování specialisté na klonování, najatí mými stoupenci, nepřišli s dostatečným řešením. Nevytvořili tělo, které by bylo schopné udržet veškeré mé nevyzpytatelné schopnosti.

Protože Palpatinovo nové tělo bylo v neuspokojivém stavu, nemohl opustit Exegol. „V rámci genetických experimentů se pokusili vyrobit další bytost, která pak vešla ve známost jako Snoke. Ačkoli se jeho tělo neosvědčilo a nedokázalo udržet mou temnou podstatu, byl Snoke díky své přirozené citlivosti na Sílu přesto ideálním kandidátem, abych z něho udělal svou mocnou loutku,“ popisuje v knize Palpatine.

Kniha potvrzuje, že z Palpatinova genetického materiálu bylo vypěstováno pomocí technologie strand-castingu více modifikovaných klonů. Jediným, který přežil, byl otec Rey, jenže jeho nedostatečná citlivost na Sílu znamenala, že byl pro Sithského lorda zbytečným.

Nejvyšší vůdce Snoke
Autor: Lucasfilm Nejvyšší vůdce Snoke

Nabízí se zde také propojení se seriálem The Mandalorian a jeho záporákem Moff Gideonem (Giancarlo Esposito). Ten v troskách Impéria pomáhal při klonovacích experimentech k oživení císaře Palpatina, které později vedly k nastolení Prvního řádu.

Doufáte, že tato etapa ještě bude dále rozvedena – ať už v seriálu, nebo ve filmu?

reklama

reklama