Na place Pána prstenů se vážně zranila kaskadérka. V dojemném videu teď děkuje fanouškům za peníze na operaci mozku

Vážné zranění uznávané kaskadérky vyvolalo obrovskou vlnu solidarity.
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

Světově uznávaná kaskadérka a dublérka Dayna Grant utrpěla těžký úraz hlavy při natáčení chystaného seriálu Pán prstenů. První vyšetření neodhalilo vážný problém, a tak se dokonce vrátila do práce, jenže začala pociťovat příznaky zranění mozku. Byla proto ihned poslána na důkladnou magnetickou rezonanci a tomografii – ta odhalila poškození mozku i krčních obratlů s nutností co nejrychlejší operace.

Dayna Grant v poslední době pracovala na natáčení filmů jako Šílený Max: Zběsilá cesta, Wonder Woman 1984, Evil Dead Rise nebo Xena: Princezna bojovnice, kde dělala dvojnici představitelce hlavní role Lucy Lawless. Když se herečka dozvěděla o zranění své filmové dublérky a nutnosti zvolit kvůli co nejrychlejšímu zákroku drahou soukromou kliniku, rozhodla se uspořádat sbírku mezi tvůrci i fanoušky Xeny.

Během krátkého času se jim podařilo vybrat více než 80 tisíc novozélandských dolarů, což by mělo stačit na uhrazení operace i souvisejících nákladů, za což byli odměněni dojemným poděkováním od samotné Dayny. Ta by měla náročnou operaci podstoupit ještě v červenci.

Připomeňme, že Dayna Grant v nebezpečných scénách zastupovala nejen Lucy Lawless, ale třeba taky Charlize Theron, Tildu Swinton, Lyndu Carter nebo Gwyneth Paltrow. Snad se bude moci brzy zase vrátit ke své milované profesi.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama