7 nejlepších fotek z natáčení Pána prstenů: Co kdyby hobiti letěli do Mordoru vrtulníkem?

Poznejte legendární filmovou Středozem zcela novýma očima.
Fotky z natáčení Pána prstenů
Fotky z natáčení Pána prstenů
Warner Bros.

reklama

Myslíte si, že znáte Pána prstenů do nejmenšího detailu a nic vás už nemůže překvapit? Sada unikátních snímků z natáčení vám možná opět ukáže pár věcí, které vás dodnes nenapadly.

08) V hlavní roli: děcka!

I když si filmaři při natáčení hobitů museli pomoct počítači i klasickými hrátkami s perspektivou, zcela nezastupitelní byli i neopěvovaní hrdinové v rolích hobitů – děcka!

Děti v rolích hobitů
Autor: Warner Bros. Děti v rolích hobitů

06) Triky jako pravé!

Ačkoliv počítačové efekty hrály na natáčení LOTRa obří roli, extrémně podstatné byly stále i praktické triky včetně miniatur nej(h)různějších pevností. A třeba péče o Helmův žleb dávala štábu pořádně zabrat!

Helmův žleb
Autor: Warner Bros. Helmův žleb

05) Vzhůru do Mordoru

Co si budeme povídat, kdyby dostalo Společenstvo do vínku helikoptéru (nebo aspoň orly…), celá prstenová trilogie by byla o dost kratší. Buďme proto rádi, že museli hobiti cupitat do Mordoru pěkně po svých.

Hobiti ve vrtulníku
Autor: Warner Bros. Hobiti ve vrtulníku

04) Bilbo a miniBilbo

Scéna ze Společenstva prstenu, kde Bilba krátce posedne zlo, nás všechny bude strašit v nočních můrách do skonání světa. O to děsivější je, že digitálnímu triku přeměny jeho obličeje stála „vzorem“ figurína zlého Bilba, která se zde vyjímá po boku Iana Holma.

Démonický Bilbo
Autor: Warner Bros. Démonický Bilbo

03) Glumův „otec“

To, že Andy Serkis sehrál pohyby legendárního Gluma, jistě všichni víte – už jen kvůli tomu, že následně vysbíral všechny další velké digitální role. Přesto je i dnes fascinující vidět, v čem Serkis vlastně kdysi skákal po place.

Andy Serkis na place Pána prstenů
Autor: Warner Bros. Andy Serkis na place Pána prstenů

02) Viggo a jeho koník

Traduje se, že velká část natáčení Pána prstenů byla podobná spíše dlouhému kempingu přerušovanému prací. To ovšem třeba pro Vigga Mortensena neznamenalo jen svačiny z gáblíku, ale i možnost vžít se perfektně do role hraničáře, který spí pod širákem a zbožňuje svého koně. Viggo je totiž Pan Herec!

Aragorn a jeho věrný oř
Autor: Warner Bros. Aragorn a jeho věrný oř

01) Nazgûlové vs. lehký deštík

Zdá se to trochu překvapivé, ale deštivé lokace Středozemě nemusí být pro temné příznaky extra příjemné. V ohrožení jsou především... jejich kostýmy a make-up!

Nebezpeční nazgûlové
Autor: Warner Bros. Nebezpeční nazgûlové

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!