Vrátí se Pán prstenů do kin? Začněte se připravovat na další velkolepé filmy

V Hollywoodu se chystá velkolepá bitva o filmovou Středozem.
Pán prstenů
Pán prstenů
Warner Bros.

reklama

Největší hollywoodská a videoherní studia už si brousí zuby na jedinečný souboj o říši fantazie. Společnost Saul Zaentz Company se totiž chystá prodat práva na dílo J.R.R. Tolkiena, která dosud vlastnila. Hraje se o Pána prstenů, Hobita i takřka celý svět, který slavný spisovatel nazval jako Středozem. 

Prodej by měl podle odhadů vynést minimálně dvě miliardy dolarů. Zahrnuje práva na využití Středozemě ve filmech, videohrách, merchandisingu, festivalových událostech i v zábavních parcích. Předběžný zájem už projevil Amazon a podle analytiků je taky hlavním kandidátem. Momentálně ostatně dokončuje první řadu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, který však natáčí na základě licence, kterou získal přímo od dědiců slavného spisovatele.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

První teaser seriálového Pána prstenů

Slavný investor v hudbě a filmu Saul Zaentz, který zemřel v roce 2017, koupil práva na většinu Tolkienova díla už v roce 1976. Součástí smlouvy však nebyla práva na televizní seriál, který by byl delší než osm epizod. Právě této díry využil Amazon, když se v roce 2017 domluvil přímo s dědici spisovatele. Podle smlouvy za 250 milionů může natočit pět sérií seriálu a jeden spin-off.

Celou situaci jistě s nelibostí sleduje filmové studio Warner Bros., které na základě licence skrze svou společnost New Line Cinema natočilo trilogie Pán prstenů a Hobit pod taktovkou režiséra Petera Jacksona. Saul Zaentz Company totiž tvrdí, že se práva na základě uzavřené smlouvy v loňském roce vrátila zpátky k ní, protože v podmínkách stálo, že Warner Bros. musí aktivně vyvíjet nové formáty spojené s licencí, což podle ní nedělá.

Pán prstenů
Autor: Warner Bros. Pán prstenů

Pokud skutečně dojde k plánovanému prodeji a nezdrží ho spory ohledně práv pro Warner Bros., otevře se tím cesta pro další velkolepé filmové (či herní) zpracování příběhů ze Středozemě. Ať už půjde o spin-offy Pána prstenů, nebo něco úplně jiného.

ZDROJ: Variety

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!