Gandalf nebo Aragorn mají dostat vlastní filmy. Nejnovější dění kolem Pána prstenů mění úplně všechno

Veškerá práva na Tolkiena teď mají nového a celkem nečekaného majitele. Jak hodlá naložit se značkou Pán prstenů?
Aragorn a Gandalf
Aragorn a Gandalf
Warner Bros.

reklama

Švédský vydavatelský konglomerát Embracer Group koupil společnost Middle-earth Enterprises, která vlastní veškerá práva na díla J. R. R. Tolkiena. Týkají se filmů, seriálů, videoher, divadelních produkcí, zábavních parků i veškerého merchandisingu, který souvisí se Středozemí a fantastickým světem stvořeným slavným spisovatelem.

Letos v únoru vyhlásil dosavadní vlastník Saul Zaentz Co., že má zájem Middle-earth Enterprises prodat. Za hlavního zájemce byl ihned označen Amazon, který si za 250 milionů dolarů už dříve koupil licenci na seriálové zpracování Pána prstenů s podtitulem Prsteny moci. Jenže souboj nakonec vyhrál švédský Embracer za neupřesněnou částku, která podle analytiků přesahuje 2 miliardy dolarů.

Práva na Tolkienovo dílo bude spravovat nová divize s názvem Embracer Freemode, která v prvním oficiálním prohlášení uvedla, že má zájem „vytvořit samostatné filmy postavené na ikonických postavách jako Gandalf, Aragorn, Glum, Galadriel, Éowyn i jiných hrdinech z knížek J. R .R. Tolkiena“. Embracer už má se světem Tolkiena úzkou vazbu, měl koupenou licenci na populární deskové hry na motivy Hobita a Pána prstenů.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hlavní trailer seriálu Pán prstenů: Prsteny moci

Embracer se původně specializoval na videohry, ale v poslední době agresivně expanduje do všech odvětví zábavního průmyslu. Nedávno koupil třeba věhlasné komiksové nakladatelství Dark Horse nebo herní studia držící práva na slavné série jako Tomb Raider, Deus Ex a Thief. Mezi svých více než sto herních studií aktuálně přidal taky Tripwire, známé pro hry jako Killing Floor, Maneater a Rising Storm.

„My ze Zaentz Company jsme měli čest více než půl století spravovat Tolkienova práva, aby si fanoušci Pána prstenů a Hobita po celém světě mohli užívat epických filmů, videoher plných výzev, prvotřídních divadelních adaptací nebo všemožného merchandisingu. Jsme opravdu nadšení, že Embracer přebírá zodpovědnost, a jsme přesvědčení, že dokáže vyzdvihnout dědictví do nových výšin a dimenzí a přitom zachová jeho odkaz i ducha těchto skvělých literárních děl,“ stojí v prohlášení dnes už bývalého vlastníka.

Jak se vám zdají naznačené plány nových vlastníků fantastické Středozemě?

Zdroj: Variety

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!