TRANSFORMERS 5 budou fantasy nářezem! Představí se slavný kouzelník a i legendární Artuš!

Logika si zase jednou vezme dovolenou
tf5
tf5
Paramount Pictures/Warner Bros

reklama

Filmy o Transformerech nejsou zrovna známé promyšlenými zápletkami, plnokrevnými charaktery nebo zásadními zvraty. Jsou to přímočaré akční filmy, říznuté trochou sci-fi, trochou fantasy a trochou nepatřičné komedie, která je jejich režisérovi Michaelu Bayovi zcela vlastní. Svým způsobem je máme rádi, sice jenom v kině a jenom chvíli, ale jako čistá letní výplachovka s tunou efektů a mlátícíma se robotama to prostě funguje. Tentokrát už ale tvůrci možná zašli až příliš daleko.

optimm

FOTO: Prohlédněte si nový design Bumblebeeho. Takhle bude vypadat v Transformers 5!

Pátí Transformeři si ponesou název Poslední rytíř a očekává se, že budou do určité míry vycházet ze středověkých dějin, které byly koneckonců rytířů plné. Nyní ale bylo odhaleno, že film půjde možná ještě dál. Ve filmu se totiž objeví postava legendárního Krále Artuše! Ano, TOHO Artuše, který vytáhl z kamene magický meč Excalibur, pomocí kterého pak vládnul po dlouhé roky celé Británii. Rádce mu přitom dělal čaroděj Merlin a jeho sídlem byl slavný hrad Kamelot. Samozřejmě většina toho jsou jen pověsti, můžeme ale předpokládat, že právě s těmi bude film pracovat. Začíná se ovšem spekulovat, že by role Artuše nakonec nemusela být vůbec tak kladná, jak ji z předešlých adaptací známe.

iron jack opti

Jack Sparrow vs. Spider-Man: 12 největších hitů léta 2017

Každopádně slavného Artuše si zahraje seriálový herec Liam Garrigan, který už má s postavou shodou okolností nemalé zkušenosti. Hraje ji totiž v pohádkovém Bylo, nebylo. Postavu Merlina by pak měl ztvárnit Santiago Cabrera, kterého jste mohli spatřit například v seriálu Tři mušketýři od BBC, který byl natáčen mimo jiné i u nás v Praze. S premiérou pátých Transformerů se počítá na 23. června, 2017.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama