7 nejlepších rolí geniálního Philipa Seymoura Hoffmana: Od Magnolie k Mission: Impossible 3

Talent, který odešel příliš brzy. Kde všude byl Hoffman nezapomenutelný?
Mission: Impossible III
Mission: Impossible III
Paramount Pictures

reklama

V neděli večer se na COOLu rozjede špionážní biják Mission: Impossible 3. Ethan Hunt tentokrát bude čelit ďábelskému překupníkovi se zbraněmi, který je o to vypečenější, že má tvář Philipa Seymoura Hoffmana. Tenhle všestranný herecký veterán odešel před pár lety předčasně na věčnost, jeho odkaz však stále zůstává živý. Připomeňte si jej s výběrem jeho nej rolí!

07) Scotty J (Hříšné noci)

S láskou je vždycky problém. Zvláště pokud jste muž, milujete jiného muže, píšou se 70. léta a oba pracujete v pornografii. Jeden z mnoha tragických příběhů Hříšných nocí, které ukazují, že překvapivě ani v pornu není práce žádné peříčko, rozhodně patří mezi Hoffmanovy nejlepší výkony.

06) Caden Cotard (Synekdocha, New York)

Maniak posedlý tím, že zmenší svět do divadelního provedení – to je Caden Cotard v Synekdoše. I když je finální vyznění tohoto filmu čímsi, u čeho musíme hrdě pokrčit rameny a smířit se s naší nechápavostí zdejších metafórů, faktem je, že Hoffman sehrál zdejšího pošuka geniálně. Ne nadarmo začal posléze dostávat role nej(h)různějších falešných proroků v čele s postavou, která v Mistrovi představovala zakladatele scientologie...

06) Truman Capote (Capote)

Každý správný herec potřebuje mít na svém kontě alespoň jednu autobiografickou roli. Posuzování její kvality je často subjektivní, málokdo znal skutečné historické předobrazy (pomineme-li herce a zpěváky), Philip Seymour Hoffman ale dovedl už jen svou přítomností a výkonem vykřesat zájem i ze story amerického novelisty, který se na přelomu 50. a 60. let začíná zajímat o reálné vraždy.

04) Freddie Miles (Talentovaný pan Ripley)

Všechny výše zmíněné role byly sice pro Hoffmanovu dráhu významné, nemá však smysl předstírat, že by se stal slavnější i bez floutka, jehož ztvárnil v Talentovaném panu Ripleym. Když totiž film nejen získá Oscara, ale zároveň i vydělá balík, skoro to zastane tucet ocenění z nezávislých festivalů!

03) Phil Parma (Magnolia)

Hoffman se postupem času stal populárním hercem pro libovolnou tragickou postavu. Potřebujete ve filmu bitvu? Zavolejte Toma Cruise. Potřebujete někoho, kdo vypadá depresivně jako svět po globální apokalypse? Zavolejte Hoffmana, jenž si v Magnolii střihl ošetřovatele Phila – a jak už to u libovolného zdravotnického personálu chodí, jeho story byla veselá asi jako Černobyl.

02) Lester Bangs (Na pokraji slávy)

Když se mladý hrdina filmu Na pokraji slávy stane hudebním novinářem na vrcholu éry rocku, smrdí z toho nejedna závislost. Naštěstí má však vedení staršího guru hudební kritiky, který mu dovede poradit, a naneštěstí je oním guru Lester Bangs s tváří mistra Hoffmana, z čehož je jasné, že rozhodně nepůjde o jednoduchou, rizikovým aktivitám se vyhýbající postavu.

01) Owen Davian (Mission: Impossible 3)

OK, umístění záporáka z Mission: Impossible na první místo by Hoffmana asi moc nepotěšilo. Daleko více si považoval rolí zmíněných výše, právě skrze tohohle překupníka se zbraněmi ale právem vstoupil do povědomí nejvíc lidí. Protivník Ethana Hunta je ultimátním zosobněním všech temných elementů, které mají i jiné Hoffmanovy postavy. Zapomeňte proto na Nica Cage a jeho Obchodníka se smrtí, teprve Owena Daviana budete jako podobný typ postavy doopravdy nenávidět!

Mission: Impossible 3 začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

reklama

reklama