Milovníci pohádek zuří. Víla z hraného Pinocchia vypadá jinak, trailer zapomněl na hlavního hrdinu

Další hraná adaptace kreslené klasiky začala svou kampaň dost nešťastně. Trailer Pinocchia s Tomem Hanksem totiž moc chvály nesbírá.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nová hraná verze Pinocchia se drží originálu, až na Modrou vílu
Walt Disney Pictures

reklama

Pohádka o dřevěné loutce, která se touží stát skutečným chlapcem, už se dočkala více než desítky filmových adaptací. Nejklasičtější z nich je určitě ta animovaná od Disneyho z roku 1940, která se letos v září dočká hrané předělávky od oscarového režiséra Roberta Zemeckise. Pinocchiova „otce“, řezbáře Geppetta, si v ní zahraje Tom Hanks.

Jestli čekáte, že bude první trailer celý o slavné loutce, tak... máte smůlu – upoutávka Pinocchia prakticky vůbec neukáže a místo toho se soustředí na všechno okolo. Nostalgii jistě vyvolá slavná píseň When You Wish Upon a Star a objeví se Cvrček i většina ostatních zvířecích postav. Ty se většinou hodně podobají svým 2D animovaným předlohám, až občas do okolního realistického světa skoro nezapadají.

Nová hraná verze Pinocchia se drží originálu, až na Modrou vílu
Autor: Walt Disney Pictures Nová hraná verze Pinocchia se drží originálu, až na Modrou vílu

Pokud se však chtěl Disney opravdu pevně držet animovaného vzoru, pak je dost nepochopitelná podoba Modré víly, jejíž představení si tvůrci nechali na samotný závěr – ke křehké plavovlásce má skutečně hodně daleko, což hned začali komentovat fanoušci na sociálních sítích. „Nejsem rasista, ale co je tohle za trapas? Je spousta skvělých černých hrdinů, ale proč měnit bílé za černé. Nové trendy?“ reagoval na Twitteru uživatel Alexandro.

Film, který vynechá kina a půjde rovnou na stream, zatím potvrzuje převážně klesající trend u Zemeckise, proslulého pro klasické filmy jako Forrest Gump, Návrat do budoucnosti, Kontakt nebo Trosečník. Jeho posledním ambicióznějším filmem byli Spojenci z roku 2016. Co se týče Pinocchia, o dost zajímavěji vypadá hvězdně obsazená adaptace, kterou souběžně chystá Guilermo del Toro.

Co říkáte na novou předělávku Pinocchia a jeho Modrou vílu?

Zdroj: Screen Rant

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!