Planeta opic 4: Konečně víme, kdo nahradí Andyho „Gluma“ Serkise v hlavní roli

Blíží se nová kapitola filmové série Planeta opic, která však bude znamenat taky jiné obsazení ústřední role.
Opičí lídr Caesar ze filmové série Planeta opic
Opičí lídr Caesar ze filmové série Planeta opic
20th Century Fox

reklama

Hlavním hrdinou novodobé trilogie Planeta opic byl bezpochyby opičák Caesar v podání mistra digitálního herectví Andyho Serkise, který je známý taky jako Glum z Pána prstenů či Hobita nebo jako obří Kong z King Konga. Když studio Disney oznámilo, že chce na opičí trilogii navázat dalšími filmy, všem vrtalo hlavou, zda u toho bude i Serkis. A teď už víme, že nebude.

Režisér chystaného filmu Wes Ball (série Labyrint) si totiž podle informací magazínu Deadline do hlavní opičí role vybral relativně neznámé jméno. Serkise nahradí čtyřiadvacetiletý Owen Teague, jenž se zatím objevil v seriálech Bloodline nebo The Stand.

Teague bude mít v obleku pro motion capture nelehkou úlohu – vyrovnat se herci, který prakticky definoval celý obor. Ten je mimochodem výrazně na vzestupu i díky vysokorozpočtovým hrám, v nichž dnes často účinkují i slavné hollywoodské tváře.

Nadcházející opičí filmy mají navázat na příběh nové trilogie, budou se však soustředit na jiné postavy a osudy. Teague bude hlavním chlupatým hrdinou, herci do dalších rolí se teprve vybírají.

Věříte, že budou mít nové filmy stejně působivého hrdinu, jakým byl Caesar?

Zdroj: Deadline

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama