Po téhle teorii se budete chtít znovu podívat na nové díly Star Wars. Dostanou totiž úplně jinou šťávu!

Jak zmatený mladík Anakin poznal ženu, která ho uvrhla na cestu do temnoty.
A máme tady milostný trojúhelník hvězdných parametrů
A máme tady milostný trojúhelník hvězdných parametrů

reklama

Nešťastná osudová láska, která vás potká v citlivém období, vám někdy může změnit celý život. Své by mohl vyprávět Anakin Skywalker. V prequelové trilogii jsme pozorovali jeho cestu od talentovaného kluka, k rytíři Jedi, který se nakonec jako Darth Vader stane obávaným temným pánem galaktického Impéria.

Ačkoli se momentálně všichni snaží tvářit, že trilogie Skrytá hrozba, Klony útočí a Pomsta Sithů, skoro neexistují, přesto nabízí v jádru silnou zápletku. Tu nepohřbí ani kožené dialogy nebo plyšákoidní naladění v čele s Jar Jar Binksem.

Donna Dickens z magazínu Hit Fix se zaměřila na velice napjatý vztah, který mezi sebou mají Anakin a jeho učitel Obi-Wan Kenobi. Tvrdí, že za všim stojí milostné pletky, které měl Obi-Wan s Padmé Amidalou, láskou Anakina. 

Donna je přesvědčená, že v díle Klony útočí se dají Padmé s Obi-Wanem potají dohromady; a to v době, kdy on jí ochraňuje. Několik scén pak v náznacích ukazuje, že je pouto mezi nimi daleko silnější. Obi-Wan kvůli ní několikrát riskuje vlastní život. Padmé mu to později vrátí, když ho zachrání v bitvě na planetě Geonosis.

A právě během záchrany dojde k drobnému ale významnému okamžiku - když Padmé položí Obi-Wanovi za Anakinovými zády ruku na stehno. Nestyda jedna! ;)

nestoudna
nestoudna

Ve třetím díle už mladý Skywalker otevřeně žárlí, třeba když má vizi, že Padmé rodí jeho potomka a po jejím boku stojí jeho učitel. Naopak, když Yoda radí Obi-Wanovi, ať hledá ve svých citech, aby našel Anakina, nevyskočí Obi-Wanovi nikdo jiný než Padmé.

Není divu, že nakonec vše vyústí v bitku Anakina s Obi-Wanem nad do ruda rozpáleným vulkánem. Ach ta nevěra, ach ty lidské vášně!

Celkem přesvědčivé vysvětlení, co? Zkusíte se na původní trilogii podívat novýma očima?

reklama

reklama