Podle téhle drsné teorie je Rekviem za sen ještě mnohem děsivější film, než jste si mysleli! Věříte jí?

A pak že už ten film nemůže být komplikovanější…
Co říkáte na novou temnou teorii z Requiemu za sen?
Co říkáte na novou temnou teorii z Requiemu za sen?
Artisan Entertainment

reklama

Začněme pojmem „kultovní film“. To jsou filmy, které tzv. „musíte vidět“, protože pokud jste je neviděli a přijdete do společnosti, ve které na ně dojde řeč, většinou jste za slušného podivína. Mezi takové pak patří například i Requiem za sen, snímek o závislosti na drogách. Tedy alespoň jsme si to mysleli, že je o závislosti na drogách. Jistý uživatel Redditu teď ale přišel s trochu jiným názorem.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Tahle teorie totálně převrátí váš pohled na konec Harryho Pottera! Proč musel Harry zemřít?

FightintheShad3 už viděl snímek několikrát a sám přiznává, že je jím mírně fascinován. Což není zase nic tak podivného. Opakovanými zhlédnutími si ale uvědomil něco, co doteď nikoho nenapadlo.

Ve své teorii vysvětluje, že snímek není tak zcela o tom, jak se lidé stali závislými na drogách, ani o těch drogách samotných. Vypráví o závislosti obecně. Podle něj šlo o to, aby si divák uvědomil, že drogy nejsou tím, co postavy kontroluje. Naopak, drogy pouze odhalovaly ty skutečné závislosti, které lidi v životě ovládají. Závislosti jako televize, jídlo, peníze a další. Snímek tak podle něj byl mnohem víc nihilistickou výpovědí než příběhem o drogách.

No, něco na tom bude. Co na tuhle teorii říkáte vy?

reklama

reklama