5 skvělých pokračování, která jsou lepší než první díl: Od Vetřelců k Terminátorovi 2

Ne vždycky to jde do kopru! Které filmové dvojky se opravdu povedly?
Rocky II
Rocky II
United Artists

reklama

Dostat se nahoru byla hračka – dovede si ale Rocky udržet svou pozici? To na Prima COOL zjistíte už v sobotu večer v kultovním filmu Rocky II. Na počest pokračování jsme se podrbali na bradě a sepsali seznam pokračování slavných bijáků, u kterých se rozhodně nepotvrdilo, že sequel musí být nastavovaná kaše!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rocky II - upoutávka

05) Terminátor 2: Den zúčtování

Jaký byl předešlý film: Parádní horor, v němž úlohu monstra přebral nelidský Arnold Schwarzenegger a po němž jsme se budili v nočních můrách! Ne nadarmo v tomhle filmu nebylo místo pro humor – i když totiž končí vítězstvím klaďasů, jde jenom o předehru k jistojistému jadernému holocaustu.

Proč je lepší pokračování: Optimismus je však nakažlivější než pesimismus, a tak druhý Terminátor přehodil výhybky a fatalismus jedničky kopl do rozkroku – najednou přibyla šance zvrátit apokalypsu a spolu s ní se otevřela i stavidla vtípkům, které jsou dodnes legendární. Cameron měl navíc dost peněz pro vymazlenější choreografii a samozřejmě i revoluční triky…

Terminátor 2: Den zúčtování
Autor: TriStar Terminátor 2: Den zúčtování

04) Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder

Jaký byl předešlý film: Neuvěřitelná triková jízda, která diváky zcela autenticky přenesla do jedné předaleké galaxie. Vedle uvěřitelných efektů navíc film disponoval opojnou atmosférou staromilské pohádky, v níž je dobro a zlo tak jasně vymezeno, že film oslní děti od čtyř do sta let.

Proč je lepší pokračování: Jak je Nová naděje opojná, tak je zároveň i přímočará. A tak druhý díl promíchá dvě dějové linie a nabídne de facto dvojnásobek dobrodružství za stejnou cenu! Navíc výrazně více rozkreslí záporáky, propojí je (rodinnou cestou) s klaďasy a především – nebojí se po celé té pohádce skončit depresivním cliffhangerem!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

03) X-Men 2

Jaký byl předešlý film: První „moderní“ superhrdinský biják divákům představil svět obývaný hromadou nadaných jedinců, kteří jsou rozděleni na ty hodné a na ty… šedivě neutrální. X-Meni se navíc oproti bizarním světům jiných komiksových filmů odehrávali v něčem, co připomínalo skutečný svět, nikoliv Burtonův Gotham.

Proč je lepší pokračování: A právě proto dvojka oba prvky jedničky podtrhla – nebála se hned v úvodní scéně naservírovat férovku „prezident USA vs. teleportující mutant“, ale ani spojit mutanty obou barikád do jediné strany stojící proti běžným lidem (vedeným akorát zlounem). Výsledek byl delikatesou!

X-Men 2
Autor: 20th Century Fox X-Men 2

02) Temný rytíř

Jaký byl předešlý film: Realistické drama o tom, kterak se jeden deprimovaný miliardář rozhodne stát se spravedlivým mstitelem, nastavil vysokou laťku – na realistické drama však disponoval zcela vyšinutě komiksovým záporákem (pseudotibetská armáda mnichů disponující halucinogenním plynem???), a tak i nepříliš realistickými tématy.

Proč je lepší pokračování: A tak se Nolan rozhodl inspirovat ve válce s terorismem a svého Jokera zcela očividně postavil na mustru islamistů, kteří se baví vyhazováním budov do luftu. Srážka s realitou byla v Temném rytíři aktuální jako večerní zprávy a díky zápletce postavené na mustru detektivky to celé šlapalo v legendárním rytmu!

Temný rytíř
Autor: Warner Bros. Temný rytíř

01) Vetřelci

Jaký byl předešlý film: Realistické drama plné kosmických kamioňáků, které jednoho po druhém zabíjí zcela cizorodý organismus, až nakonec nepravděpodobně přežije jenom jedna holka? Ano! Ale ruku v ruce s tím Vetřelec následoval i typická hororová klišé, gradující nehynoucím rozkazem: „Rozdělme se.“

Proč je lepší pokračování: Vetřelci jsou vlastně jenom akční film, ale díky tomu, že navazují na přímočarý horor, je jejich akční fazóna o to překvapivější a příjemnější. V éře 80. let se tu navíc představila akční hrdinka, čili něco zcela šokantně progresivního. A koho by nezajímal feminismus, ujížděl si zase na parádním vykreslení futuristických vojáků. Labůžo.

Vetřelci
Autor: 20th Century Fox. Vetřelci

Rocky II se na Prima COOL vrátí do ringu v sobotu ve 20:15.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!